VIDEO Fotbal de poveste in Liga 1. Poli Iasi a egalat la Sepsi in ultima secunda dupa un meci de pomina

Autor: Teodor Serban

Vineri, 05 Februarie 2021, ora 22:28

3132 citiri

Formatia Sepsi Sfantu Gheorghe a remizat, vineri seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa Poli Iasi, intr-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, in care adversarii au egalat la ultima faza a jocului.

Poli Iasi a deschis scorul prin Vega, in minutul 2. Pentru Sepsi au inscris apoi L. Fulop '17 (penalti), Safranko '19 si Golofca '42. In minutul 77, a marcat si Calcan, pentru oaspeti, iar scorul final a fost stabilit de Gaitan, in minutul 90+4.

Sepsi Sfantu Gheorghe: Fejer - Deligiannidis, Bouhenna, Ninaj, M. Stefanescu - Achahbar (Nouvier '71), Eder Gonzales, L. Fulop - Golofca (Dumiter '75), Safranko, Petrila (Tamas '46). Antrenor: Leo Grozavu.

Poli Iasi: Brinza - Onea, R. Popa, Mihalache, Busu - Moisa (Vanzo '1, Zajmovic '64), Gaitan, Passaglia - Popadiuc (Calcan '73), Vega, D. Flores (Baxevanos '65). Antrenor: Andrei Cristea.

Cartonase galbene: Safranko '62, Gonzalez '76, Stefanescu '89, Fejer '90+1 / Onea '16, Passaglia '25, Busu '87, Vega '89

Arbitri: George Catalin Gaman - Adrian Popescu, Ferencz Tunyogi - Viorel Nicusor Flueran

Observator: Laszlo Sajtos.

Dupa acest egal, Sepsi pastreaza sanse mari sa prinda play-off-ul.

Rezumatul partidei AICI

VIDEO Doamne, Dumnezeule, ce gol a dat Mitrita! De ziua lui Hagi, romanul a driblat toti adversarii din teren si a marcat uluitor

Cate puncte a luat un titular de la FCSB la examenul pentru permisul de conducere? Replica geniala a lui Cornel Dinu