Hermannstadt - Academica Clinceni, scor 2-2, in Liga I. Ultimele goluri, marcate de cele doua echipe in minutele 90+1 si 90+5

Sambata, 29 August 2020, ora 20:19

2312 citiri

Formatia Hermannstadt a remizat, sambata, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Academica Clinceni, intr-un meci din etapa a doua a Ligii I, in care ultimele doua goluri s-au marcat dupa minutul 90.

Au marcat Balan '27 si Fortes '90+1 pentru gazde, respectiv Patriche '67 si Serban '90+5

FC Hermannstadt: Figueiredo - Voda (Sintean '57), Scarlatache, Stoica, Oprut (Busu '75) - Pires (Mustivar '75), Dalbea, Belu - Petrescu (Caiado '75), Joalisson, A.Balan (Fortes '80). Antrenor: Ruben Albes.

Academica Clinceni: Valceanu - Pashov, Jutric, Dobrescu, Patriche - Achim (Pirvulescu '77), Cebotaru (Gliga '63), Ventura, C. Dumitru (Serban '62) - Markovic (Chunchukov '45), Boiciuc (Chandarov '77). Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonase galbene: Dalbea '22 / Chunchukov '66

Arbitri: Marius Avram - Mircea Orbulet, Vlad Barleanu - Ionut Coza

Observator: Eduard Dumitrescu