Capitanul Florin Tanase explica golul stupid primit de FCSB: "Din acea groapa s-a dus in plasa"

Autor: Teodor Serban

Luni, 03 Mai 2021, ora 22:56

4135 citiri

Florin Tanase

Jucatorul si capitanul echipei FCSB, Florin Tanase, a pus pe seama ghinionului faptul ca formatia pregatita de Anton Petrea nu a reusit sa castige meciul cu CFR Cluj, scor 1-1, din Liga I, conform news.ro.

"Am avut o sumedenie de ocazii, ghinionul a facut sa nu luam cele trei puncte. Vlad avea practic mingea in brate, dar din acea groapa s-a dus in plasa.

Cand termini schimbarile in minutul 50, cand nu mai ai cu ce sa vii de pe banca, cu meciuri din trei in trei zile, e normal sa faci un pas in spate. Mai avem cinci meciuri, vom vedea ce va fi. Azi doar nesansa a facut sa nu castigam cele trei puncte", a declarat Tanase la televiziunile care transmit meciurile din Liga I.

Formatia FCSB a remizat, luni, la Giurgiu, scor 1-1 (1-0), cu echipa CFR Cluj, in etapa a V-a a play-off-ului Ligii I. Clujenii au marcat golul egalizator in minutul 90+3.

Pentru FCSB a marcat Tanase '19 (penalti), iar pentru CFR Cluj a inscris Burca '90+3.