Chindia Targoviste, a treia victorie la rand in Liga 1. Trupa lui Sandoi a castigat cu Gaz Metan in inferioritate numerica

Sambata, 17 Octombrie 2020, ora 16:37

2471 citiri

Formatia Chindia Targoviste a invins sambata, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Medias, intr-un meci din etapa a saptea a Ligii I.

Conform news.ro, golul a fost marcat de Florea, in minutul 47. In minutul 57, de la gazde a fost eliminat Dumitrascu. Pentru echipa antrenata de Emil Sandoi e al treilea succes la rand in actuala editie de campionat, targovistenii urcand provizoriu pe locul 4 in clasament.

Chindia: Aioani - C. Dinu (Negrea '66), Pitian, Fomba, M. Ionita - Negut, Rata, Dumitrascu, Yameogo (Atanase '90+3) - D. Popa, Florea (Berisha '61). Antrenor: Emil Sandoi

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie (Sambu '88), Baco, Velisar - Matias - R. Romeo (Chamed '56), Deaconu (Pambou '56), Valente, P. Costea (Manuel '24) - D. Cardoso. Antrenor: Jorge Costa

Cartonase galbene: Rata '49, Aioani '90+2 / Costea '14, Manuel '55

Arbitri: Viorel Nicusor Flueran - Mircea Orbulet, Marius Badea - Iulian Dima

Observator: Alexandru Deaconu