Alex Maxim, victorie in tricoul lui Mainz, dupa un meci decis de arbitrajul VIDEO

Autor: Dan Alexandru

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 20:56

3419 citiri

Mijlocasul roman Alexandru Maxim a evoluat 60 de minute intr-o victorie a echipei sale, FSV Mainz 05, in runda curenta a campionatului german de fotbal, Bundesliga.

Mainz a trecut acasa de Hertha Berlin cu 1-0, dupa un meci in care Maxim a fost utilizat din nou titular dupa doua meciuri la rand in care a jucat doar cateva minute.

Romanul a fost inlocuit in minutul 59 cu Oztunali, fara sa faca un meci foarte bun.

Golul a venit dupa un penalti care a fost dictat de arbitrul Stieler, abia dupa ce a fost ajutat de VAR, sistemul de arbitraj VIDEO. El nu vazuse un fault clar comis in careu, asistentii din camera VIDEO i-au transmis ca trebuie dictata o lovitura de la 11 metri si De Blasis a punctat in minutul 54.

Ibisevici de la oaspeti a fost eliminat in minutul 89.

In clasament, Mainz urca pe 13 cu 6 puncte, iar Hertha este pe 8 dupa 6 etape, cu 8 puncte.