Timisoara smulge un egal la Ploiesti

Autor: Cristian Soitu

Duminica, 12 Septembrie 2010, ora 20:54

948 citiri

FC Timisoara a obtinut doar un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Astra Ploiesti, scor 1-1, in etapa a 7-a din Liga 1.

Prima repriza a meciului de la Ploiesti a pus fata in fata doua echipe aflate in lipsa de idei, astfel ca ocaziile de gol au fost rarisime.

Prahovenii au inceput mult mai determinati actul secund, iar deschiderea scorului a venit firesc, in minutul 53.

Japonezul Takayuki l-a deschis excelent in banda dreapta pe Matel, iar acesta a centrat perfect catre Kehinde Fatai, care a reusit astfel un nou gol.

Banatenii au trecut la carma jocului pana la finalul meciului si au presat serios pentru a reusi egalarea.

Aflat la meciul de debut, brazilianul Helder a egalat in minutul 75 cu o superba lovitura de cap, care s-a dus langa bara portii lui Miron.

Timisorenii au plecat astfel cu un punct de la Ploiesti si raman singurii neinvinsi in actuala editie a Ligii 1.