Tensiuni la Cluj: Dan Petrescu si-a impins unul dintre jucatori la finalul meciului cu CSM Poli Iasi

Sambata, 10 Martie 2018, ora 09:06

9847 citiri

Dan Petrescu a trait la intensitate maxima ultimele minute ale partidei dintre CFR Cluj si CSM Poli Iasi, din prima etapa a playoff-ului sezonului 2017/2018 al Ligii 1.

Desi echipa sa a castigat, "Bursucul" si-a varsat nervii, dupa terminarea partidei, pe unul dintre jucatorii sai.

Atacantul Alexandru Paun, autor a mai multor ratari incredibile, a fost impins si certat vehement chiar pe teren de Dan Petrescu.

Tehnicianul clujenilor i-a transmis chiar jucatorului ca nu vrea sa-l mai vada!

Totusi, la conferinta de presa, Dan Petrescu s-a mai calmat si a anuntat ca Paun s-ar putea sa mai primeasca sanse.

"Eu am facut echipa in functie de ce am vazut la antrenamente si la meciul amical. Saptamana viitoare, daca voi simti ca el e in forma, va juca. Daca voi simti ca alt jucator e in forma, voi baga alt jucator", a dezvaluit Petrescu la conferinta de presa de dupa meciul cu Iasi.

Vezi si:

• 2-1 a fost scorul intalnirii dintre CFR Cluj si CSM Poli Iasi. Golul victoriei a fost marcat in minutul 90+3 de Omrani.