CSM Bucuresti, victorie la scor in Liga Campionilor

Sambata, 07 Martie 2020, ora 20:31

10391 citiri

CSM Bucuresti a castigat categoric intalnirea disputata sambata seara, in Sala Polivalenta din Capitala, cu norvegiencele de la Vipers Kristiansand, din cadrul ultimei etape din Grupa Principala I a Ligii Campionilor la handbal feminin.

28-22 (12-11) a fost scorul intalnirii dintre CSM Bucuresti si Vipers Kristiansand.

Cea mai buna marcatoare a meciului a fost bineinteles Cristina Neagu, cu 10 reusite.

Dupa o prima repriza echilibrata, fetele pregatite de Adrian Vasile s-au descatusat in partea secunda si a obtinut o victorie fara emotii.

O victorie care nu are, insa, niciun efect in clasament. Vicecampiona Romaniei incheie pe locul 4 in grupe si va intalni principala favorita la castigarea trofeului, Gyor, in sferturile de finala.

Tot sambata, Gyor s-a impus fara probleme in fata campioanei Romaniei, SCM Ramnicu Valcea, cu 35-29, in Grupa Principala II.

Si SCM Ramnicu Valcea a obtinut calificare in sferturi de pe locul 4 in grupa ei, unde o va intalni cel mai probabil pe Metz.