Cristiano Ronaldo marchează contra lui Arsenal și dedică golul copilului decedat: cum s-a terminat meciul

Autor: Teodor Serban

Sambata, 23 Aprilie 2022, ora 16:23

3133 citiri

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a revenit pe teren în meciul pe care Manchester United l-a jucat pe terenul celor de la Arsenal, în deschiderea etapei a 34-a a Premier League.

Cristiano Ronaldo a dat gol în minutul 33, în momentul în care Arsenal conducea cu 2-0. CR 7 a ridicat degetul spre cer, dedicând golul nou-născutului decedat în urmă cu doar câteva zile.

Cu acest gol, Ronaldo a devenit primul jucător care marchează cel puțin 100 de goluri în Premier League și La Liga (campionatul spaniol).

Până la urmă, Arsenal a câștigat cu 3-1 partida, grație golurilor marcate de Tavares (3), Saka (52) și Xhaka (70).

United a ratat și un penalty prin Bruno Fernandes în minutul 57 (la 2-1 pentru Arsenal) și cu această înfrângere se îndepărtează de locurile de Champions League.

United e pe locul 6, cu 54 de puncte, iar Arsenal ocupă locul 4, cu 60 de puncte.