FIFA: Marica, inger si demon pentru Romania

Joi, 18 Noiembrie 2010, ora 14:09

1748 citiri

Ciprian Marica a marcat doua goluri in partida amicala Romania-Italia. Din nefericire, unul in propria poarta, iar site-ul oficial al FIFA n-a trecut cu vederea aceasta "performanta" a numarului 9 tricolor.

"Marica a fost inger si demon pentru Romania. A deschis scorul in minutul 34, dar a egalat tot el printr-un autogol in minutul 82", scrie site-ul oficial al FIFA.

Atacantul lui Stuttgart a deschis scorul cu un sut din interiorul careului, pentru ca apoi sa inscrie in propria poarta cu o lovitura nefericita de cap.

Initial, golul italienilor i-a fost atribuit lui Fabio Quagliarella, insa la vizionarea reluarilor s-a observat ca atacantul roman a fost cel care a deviat decisiv mingea in poarta lui Tatarusanu.

Nationala Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Italia, intr-un meci amical jucat miercuri seara, la Klagenfurt.

Romania a remizat cu Italia

Urmatorul meci al nationalei Romaniei va avea loc anul viitor, in martie, cu Bosnia-Hertegovina.