CFR Cluj - FC Botosani 1-0, clujenii castiga primul meci, dupa cazurile de Covid 19 si au sanse la titlu

Marti, 28 Iulie 2020, ora 23:22

5700 citiri

CFR Cluj a invins-o pe FC Botosani, 1-0, si ramane in lupta pentru tilu. Campioana Romaniei este la un punct in spatele liderului din liga 1, Universitatea Craiova.

Deac a inscris golul unicul gol al meciului, in finalul primei reprize, din penalty.

Pentru clujeni urmeaza restanta cu FCSB, vineri, iar, luni, joaca finala campionatului, la Craiova

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burca, Camora - Chipciu, Bordeianu, Deac - Fica, Rondon, Costache

Rezerve: Rus, cestor, Hoban, Itu, Luis Aurelio, Pereira, Golofca, Petrila, Omrani

Antrenor: Dan Petrescu

Botosani: Pap - Harut, Chindris, Seroni, Tiganasu - Rodriguez, Papa - Ashkovski, Cimpanu, Ofosu - Dugandzic

Rezerve: Carlone, Patache, Fili, Keyta, Hristovski, Roman, Holzmann, Hankic, Ed. Florescu

Antrenor: Marius Croitoru

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 32- Deac executa o lovitura libera, dar aceasta este blocata de apararea moldoveana

Minutul 41 - Deac marcheaza pentru 1-0, din penalty