CFR Cluj, victorie mare în Superliga. Ardelenii ajung pe loc de play-off după succesul cu Universitatea Craiova

Autor: Teodor Serban

Duminica, 11 Septembrie 2022, ora 23:31

2219 citiri

CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-0, duminică seară, pe teren propriu, în faţa formaţiei CSU Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Clujenii au deschis scorul prin Muhar, în minutul 17, şi l-au majorat în minutul 27 când Găman l-a prins pe picior greşit pe propriul portar, Lazar, şi a înscris un autogol. CU această victorie, CFR Cluj este pe locul 5 în clasament, cu 15 puncte.

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Kolinger, A. Burcă (Yuri 86), Camora - C. Deac (Cvek 78), Muhar, Bordeianu (Hoban 86) - Yeboah, Malele (Buş 79), Petrila (Biriligea 70). ANTRENOR: Dan Petrescu

CSU CRAIOVA: Lazar – Vătăjelu (Căpăţână 88), Papp, Găman (A. Ivan 46), Mitrea, Bancu - Al. Creţu, Screciu, Nistor (Mateiu 46) – Cîmpanu (Vînă 77), Markovic (Rivaldinho 77). ANTRENOR: Mirel Rădoi

Cartonaşe galbene: Camora 82 / Mitrea 31, Cîmpanu 54, A. Ivan 58

Arbitri: Andrei Chivulete - Vasile Marinescu, Ferencz Tunyogi – Rareş George Vidican

Arbitri VAR: Andrei Antonie - Ciprian Danşa

Observator: Nicolae Grigorescu