Bogdan Stancu a marcat in poarta lui Galatasaray (Video)

Marti, 26 Februarie 2013, ora 07:48

2618 citiri

Atacantul Bogdan Stancu a marcat in poarta celor de la Galatasaray Istanbul, echipa care l-a luat de la Steaua si l-a adus in prima liga turca.

Internationalul roman a punctat in minutul 45 al partidei dintre Galata si Orduspor, el transformand fara probleme un penalti inventat de arbitrul intalnirii. Stancu a dus scorul la 2-0 in favoarea echipei din Ordu, Selcuk Inan "reusind" un autogol in minutul 15.

Galatasaray a reusit sa intoarca rezultatul dupa pauza, Wesley Sneijder, Burak Yilmaz, cu o "dubla", si acelasi Selcuk consfintind o victorie muncita pentru campioana Turciei, scor final 4-2.

Bogdan Stancu a ajuns in Turcia in iarna anului 2011, fiind cumparat de Galata cu cinci milioane de euro de la Steaua.

Romanul nu a rezistat la Istanbul decat jumatate de sezon, fiind apoi imprumutat la Orduspor. Echipa din Ordu l-a cumparat in vara lui 2012 cu 2,5 milioane de euro, Stancu avand evolutii tot mai apreciate sub comanda marelui Hector Cuper.

* Golul lui Stancu este la min. 2:30 al clipului video