Surpriza la Australian Open. Bianca Andreescu, eliminata de o taiwaneza care este aproape de pensie

Autor: Teodor Serban

Miercuri, 10 Februarie 2021, ora 03:51

6762 citiri

Bianca Andreescu. Facebook / Bianca Vanessa Andrescu

Bianca Andreescu a fost eliminata in turul doi de la Australian Open de Su-Wei Hsieh din Taiwan.

Sportiva canadianca de origine romana a pierdut in doua seturi, 3-6,2-6 si paraseste turneul de la Melbourne.

La 35 de ani, taiwaneza Su - Wei Hsieh este pe locul 71 la simplu in clasamentul WTA, dar la dublu este numarul 1 mondial.

Pentru Bianca Andreescu a fost al doilea meci in 15 luni. Canadianca a trecut in primul tur de Mihaela Buzarnescu.

Pauza indelungata din cauza unei accidentari si a pandemiei de coronavirus s-a vazut in jocul Biancai Andreescu, care a facut multe greseli nefortate.

Castigatoarea din Taiwan a facut senzatie si la interviul dupa meci.

Crescuta cu inghetata si nu o suporta pe Simona Halep inca de mica. Povestea Soranei Cirstea, romanca care a socat tenisul mondial cu gesturile sale

Bianca Andreescu a invins-o pe Mihaela Buzarnescu in primul tur la Australian Open. A fost primul meci al canadiencei de origine romana in ultimele 15 luni