Astra scoate un punct la Medias la debutul lui Rednic

Duminica, 01 Aprilie 2012, ora 17:52

1440 citiri

Astra Ploiesti se intoarce cu un punct din deplasarea de la Medias, prahovenii remizand cu Gaz Metan, scor 0-0, la primul meci al lui Mircea Rednic in calitate de antrenor in orasul "aurului negru".

Intalnirea de la Medias a inceput cu o mare ocazie a gazdelor, Silviu Lung junior reusind sa scoata in extremis un balon trimis bine cu capul de Frasinescu. Ploiestenii au replicat imediat, insa Stan a trimis la o palma de bara cu un sut din interiorul careului.

A urmat o perioada de acalmie in joc, insa Fatai putea deschide scorul in finalul primei reprize, cand a trimis nu departe de poarta lui Plesca din unghi.

Partea secunda a inceput la fel ca prima, Vitinho ratand de putin golul cu o lovitura de cap "scoasa" spectaculos de Lung jr. Dupa scenariul din prima repriza, Astra a ratat la randul ei mari oportunitati, prin Takayuki Seto si Fatai

Pana la final mai merita remarcat doar Bawab, iordanianul avand sansa de a inscrie in minutul 76, atunci cand a trimis peste transversala portii lui Lung.

Scor final, Gaz Metan - Astra 0-0.

Echipele:

GAZ METAN: Plesca - Frasinescu, Lazar, Ciuca, Buzean - Todea (cpt), Nicandro - Roman, Tahar, Petre - Vitinho.

Antrenor: Cristian Pustai.

Rezerve: Buchta - Munteanu, Bawab, Dudita, Muth, Vukadinovic, Gheorghe.

ASTRA: Lung jr - Barboianu, Gaman, Oprsal, Morais - Seto (cpt), Patrascu - Stan, Bajenaru, William - Fatai.

Antrenor: Mircea Rednic.

Rezerve: Grigore - Ricardo, Vadrariu, Ologu, Rusu, Oravec, Fl. Patrascu.