SUA s-a calificat în optimile de finală după un meci de luptă cu Iran. Anglia, victorie lejeră cu Țara Galilor

Autor: Teodor Serban

Marti, 29 Noiembrie 2022, ora 20:09

7788 citiri

Anglia . Foto: Facebook / England football team

Anglia și SUA merg în optimile de finală din grupa B.

Englezii au învins în ultimul meci pe Țara Galilor cu 3-0, iar americani au câștigat în partida decisivă în fața Iranului,1-0.

Desfășurarea meciului Țara Galilor - Anglia 0 - 3 și Iran - SUA 0-1

Minutul 1 - au început meciurile

Minutul 38 - Americanii deschid scorul prin Pulisic.

Minutul 45 +5 - SUA marchează golul doi, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.

Minutul 45+ 6 - Pauză. Țara Galilor - Anglia 0-3 ș Iran - SUA 0-1.

Minutul 46 - a început repriza a doua

Minutul 49 - Rashford deschide scorul pentru englezi direct din lovitură liberă.