Tatăl lui Haaland, scandal incredibil pe "Bernabeu": a fost dat afară de pe stadion din cauza comportamentului său

Miercuri, 10 Mai 2023, ora 06:48
5112 citiri
Alfie Haaland a fost scos de pe stadion

Manchester City a făcut 1-1 cu Real Madrid pe Santiago Bernabeu în manșa tur a semifinalelor Ligii Campionilor.

La meci a asistat și tatăl lui Erling Haaland, Alfie Haaland, și el fost jucător la Manchester City. Acesta a făcut "circ" din loja din care a văzut partida, intrând în conflict cu suporterii Realului.

Elfie Haaland a făcut gesturi triviale în direcția acestora și se pare că ar fi aruncat și cu mâncare înspre aceștia. În cele din urmă, el a fost escortat de forțele de ordine în afara stadionului, în vreme ce suporteri madrileni îi strigau: Tonto! Tonto!

Echipa spaniolă Real Madrid a terminat la egalitate marţi, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia engleză Manchester City, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Real a deschis scorul la prima şansă ivită, în minutul 36, când Modric l-a lansat pe Camavinga, acesta a intrat adânc în terenul lui City şi i-a pasat lui Vinicius, acesta trimiţând o torpilă de la marginea careului, fără nici o şansă pentru goalkeeperul oaspeţilor, Ederson.

Manchester City a egalat în minutul 67, printr-un şut senzaţional de la 20 de metri al lui Kevin De Bruyne.

Ce "țeapă" și-a luat Guardiola! A lăsat să plece fotbalistul care face furori la Chelsea
Echipa engleză Chelsea a învins luni seara, pe teren propriu, scor 6-0, formaţia Everton, în etapa a 33-a din Premier League. Mijlocaşul ofensiv Cole Palmer a înscris patru goluri. Pe...
Manchester City a primit ”liber” spre titlu în Anglia. Pași greșiți pentru rivalele Arsenal și Liverpool
Echipa engleză Aston Villa a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, gruparea londoneză Arsenal, în etapa a 33-a din Premier League. Oaspeţii au marcat în minutele 84 şi 87. Arsenal a...
#alfie haaland, #tata haaland, #manchester city, #Real Madrid, #Liga Campionilor , #stiri Champions League