Presa externa, dupa infrangerea lui Dulgheru: Wozniacki a distrus-o, lectie de tenis!

Joi, 07 Ianuarie 2016, ora 13:23
4028 citiri

Victoria categorica a danezei Caroline Wozniacki in fata Alexandrei Dulgheru, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Auckland, Noua Zeelanda, scor 6-1, 6-0, este relatata pe larg de presa internationala care saluta maniera impresionanta in care fostul numar 1 a reusit sa castige.

"Wozniacki da o 'lectie de tenis', in timp ce navigheaza in semifinale", titreaza NZ Herald, care scrie apoi ca daneza "a galopat" in setul al doilea al meciului cu Alexandra Dulgheru, jocul sau fiind catalogat ca "aproape perfect".

"Caroline Wozniacki si-a continuat parcursul, navalind in semifinale cu o victorie zdrobitoare impotriva Alexandrei Dulgheru", scrie si TVNZ.

"Wozniacki ii trage o mama de bataie lui Dulgheru", titreaza Sport 24 si Citizen, citand AFP, iar NZ City lauda jocul incantator al danezei, notand ca aceasta "a maturat" tot in cale, in sfertul cu Dulgheru.

Nu in ultimul rand, Stuff.co.nz titreaza "Caroline Wozniacki isi distruge adversarea a doua seara la rand", dupa victoria din optimi, scor 6-0, 6-2, cu americanca Christina McHale.

Alexandra Dulgheru, invinsa categoric in sferturile de finala de la Auckland

Alexandra Dulgheru a fost invinsa categoric, joi, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Auckland, Noua Zeelanda, de daneza Caroline Wozniacki, scor 1-6, 0-6. Meciul a durat doar 53 de minute si a fost unul practic fara istoric, romanca reusind singurul game pe serviciul sau, la scorul de 3-0 pentru adversara in primul set.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#presa externa Dulgheru Wozniacki, #Wozniacki batut Dulgheru, #Dulgheru eliminata sferturi Auckland , #stiri Alexandra Dulgheru