Alexandra Dulgheru se califica superb in sferturile de finala la Auckland

Miercuri, 06 Ianuarie 2016, ora 08:02
4259 citiri

Alexandra Dulgheru este singura reprezentanta a Romaniei ce incepe anul cu dreptul! Sportiva noastra s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de la Auckland, dupa ce a eliminat-o pe favorita gazdelor.

La turneul din Noua Zeelanda, Alexandra a trecut de Marina Erakovici (locul 135 WTA), cu scorul 7-6 (4), 6-3.

Sportiva noastra a avut o evolutie solida, in care a reusit multe lovituri spectaculoase.

Partida a durat o ora si 48 de minute, Dulgheru facand diferenta in setul secund printr-un break pe final.

In sferturile de finala, Alexandra o va intalni pe invingatoarea dintre Caroline Wozniacki si Christina McHale.

C.S.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...