Fără Cristiano Ronaldo, Manchester United a fost salvată de un puști de 18 ani. Rezultate din Premier League

Duminica, 13 Noiembrie 2022, ora 22:58
2109 citiri
Alejandro Garnacho

Manchester United s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul lui Fulham, duminică, într-un meci din etapa a 16-a a campionatului de fotbal al Angliei, golul victoriei fiind înscris în minutul 90+3 de foarte tânărul Alejandro Garnacho, în vârstă de 18 ani.

United, la care Cristiano Ronaldo n-a fost în lot, a deschis scorul prin Christian Eriksen în minutul 14. Daniel James a egalat în minutul 61. "Diavolii roşii" sunt pe poziţia a 5-a a clasamentului, în timp ce nou-promovata Fulham se află pe locul 9.

Tot duminică, Aston Villa a obţinut a doua victorie în tot atâtea meciuri de campionat după numirea antrenorului Unai Emery, 2-1 pe terenul lui Brighton. Aston Villa a urcat pe locul 12, la 5 puncte de zona retrogradării.

Rezultate:

sâmbătă

Manchester City - Brentford 1-2

Au marcat: Foden (45+1), respectiv Toney (16, 90+8)

Bournemouth - Everton 3-0

Au marcat: Tavernier (18), Moore (25), Anthony (69)

Liverpool - Southampton 3-1

Au marcat: Roberto Firmino (6), Nunez (21, 42), respectiv Adams (9)

Nottingham Forest - Crystal Palace 1-0

A marcat: Gibbs-White (54)

Tottenham Hotspur - Leeds United 4-3

Au marcat: Kane (25), Davies (51), Bentancur (81, 83), respectiv Summerville (10), Rodrigo (43, 76)

Cartonaş roşu: Adams (Leeds, 87)

West Ham United - Leicester City 0-2

Au marcat: Maddison (8), Barnes (78)

Penalty ratat: Tielemans (Leicester, 42)

Newcastle United - Chelsea 1-0

A marcat: Willock (67)

Wolverhampton Wanderers - Arsenal 0-2

A marcat: Odegaard (54, 75)

duminică

Brighton - Aston Villa 1-2

Au marcat: Mac Allister (1), respectiv Ings (20, 54)

Fulham - Manchester United 1-2

Au marcat: James (61), respectiv Eriksen (14), Garnacho (90+3)

Campionatul se va întrerupe pentru a face loc Cupei Mondiale din Qatar (20 noiembrie - 18 decembrie).

...........

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...