Barcelona s-a salvat în minutul 94! Cine a fost omul meciului pentru catalani

Duminica, 08 Mai 2022, ora 10:04
2858 citiri
Jordi Alba FOTO facebook

FC Barcelona a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Spaniei.

Omul meciului pentru catalani a fost fundașul Jordi Alba, care a pasat decisiv în minutul 74, la golul lui Ansu Fati, iar apoi a marcat golul victoriei în minutul 90+4. Între timp, Bartra egalase în minutul 79.

Grație acestei victorii, echipa lui Xavi și-a asigurat prezența în ediția viitoare a Ligii Campionilor.

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. Polonia, Ungaria, Slovacia și România sunt amenințate
Actuala dezbatere americană privind acordarea de asistență militară suplimentară Ucrainei se bazează în parte pe presupunerea că războiul va rămâne în impas, indiferent de acțiunile...