Adi Vasile, dezgustat de tratamentul la care a fost supusă Cristina Neagu de fanii Rapidului

Marti, 21 Februarie 2023, ora 08:42
2409 citiri
Adi Vasile și Cristina Neagu. Pe fundal, galeria Rapidului

Vicecampioana CSM Bucureşti a eliminat, luni, campioana Rapid Bucureşti în optimile de finală ale Cupei României şi s-a calificat în sferturile competiţiei.

CSM Bucureşti s-a impus cu scorul de 31-24 (13-14), în Sala Polivalentă, în care ambele galerii şi-au încurajat frenetic favoritele.

Rapidiștii s-au remarcat însă și în sens negativ, înjurând-o pe Cristina Neagu dintr-un repertoriu desprins mai degrabă de pe stadioane. În momentul în care crainicul arenei striga numele interului stânga, suporterii giuleșteni răspundeau cu obscenități la adresa căpitanului CSM-ului și al naționalei României.

"Cred că este nemeritat pentru un om precum Cristina Neagu să primească un asemenea tratament. Pe mine să mă înjure cât vor și nu e nicio problemă, dar pentru un simbol și o doamnă cum e Cristina, nu cred că e mediul cel mai bun să facem reclamă handbalului într-un sezon ca acesta. Cristina merită respectul tuturor", a declarat Adi Vasile, pentru PRO TV.

Cristina Neagu a jucat împotriva Rapidului la câteva zile după decesul tatălui. Cum s-a terminat partida
Campioana CSM Bucureşti este prima finalistă a Cupei României, după ce a eliminat sâmbătă, la Turneul Final Four de la Brăila, vicecampioana Rapid Bucureşti, scor 27-23 (16-10), în prima...
Meci superb în finala Cupei României: cine a pus mâna pe trofeu
Campioana CSM Bucureşti a câştigat pentru a şaptea oară Cupa României, duminică, după finala cu Dunărea Brăila, la Turneul Final Four al competiţiei, scor 32-27 (17-13). Gloria Bistriţa...
#Adi Vasile, #Cristina Neagu, #CSM Bucuresti, #Rapid, #Crina Pintea , #stiri handbal