Benevento a facut primul punct din istorie in Serie A. Romanul Puscas a marcat in premiera, iar portarul a adus egalarea in minutul 95 (Video)

Duminica, 03 Decembrie 2017, ora 15:58
4221 citiri

Gruparea italiana Benevento a facut istorie in Serie A, reusind sa bifeze primul punct pe prima scena a fotbalului italian, chiar intr-o partida cu marele AC Milan.

A fost un meci dramatic, terminat cu scorul de 2-2, cu golul egalarii la doi marcat chiar de portarul gazdelor, Alberto Brignoli, la ultima faza, in minutul 95!

Partida a inceput simplu pentru milanezi, cu gol marcat de Bonaventura in minutul 38. A venit apoi momentul egalarii la unu, un moment special caci cel care a marcat se numeste George Puscas, atacantul roman titular pentru nationala de tineret a Romaniei Under 21.

Puscas a marcat in minutul 50, iar in minutul 57, Kalinici a facut 2-1 pentru Milan.

Un moment important a avut loc in minutul 75, cand Romagnoli a fost eliminat de la oaspeti.

Egalarea a venit la ultima faza, cand Brignoli a venit din poarta sa in careul lui Milan, marcand cu capul dupa o centrare din lovitura libera un gol nesperat, care a produs nebunie pe teren si in tribune, gol care a adus asadar primul punct din istorie al lui Benevento.

Benevento pierduse 14 partide la rand pana acum in Serie A, fiind evident lanterna rosie a Italiei. Milan ramane pe 7 cu 21 de puncte, debutul lui Gennaro Gattuso ca antrenor la diavolii milanezi fiind un esec asadar.

George Puscas a marcat in premiera in acest sezon de Serie A, fiind la 7-lea meci bifat pentru Benevento, echipa unde este imprumutat de la Inter.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Puscas gol marcat Italia, #prim gol Puscas roman Video, #Benevento prim punct din istorie Serie, #Benevento smulge punct minutul 95 Milan , #stiri AC Milan