AC Milan, la pamant in amicale

Luni, 28 Iulie 2014, ora 15:38
1606 citiri

AC Milan a devenit "ciuca batailor" la Internacional Champions Cup. Dupa ce in primul joc au fost calcati in picioare de grecii de la Olympiakos Pireu (0-3), italienii au pierdut si a doua partida, fiind zdrobiti cu 5-1 de campioanei Angliei, Manchester City.

Pe arena Heinz Field, din Pittsburgh, in fata a 34.347 de spectatori, englezii au deschis balul prin Jovetic in minutul 12. Trupa pregatita de Manuel Pelegrini a majorat scorul doua minute mai tarziu prin Sinclair, iar pana la pauza a mai punctat de doua ori prin Navas si Ihenacho. Scorul primei reprize a fost stabilit de Muntari, care a marcat golul de onoare pentru italieni in minutul 42.

La reluare, jucatorii lui Inzaghi au continuat sa faca figuratie in teren, iar englezii au mai lovit o data prin Jovetic in minutul 58, stabilind scorul final.

Iata si cele doua echipe care au evoluat:

AC Milan: Agazzi - De Sciglio (Albertazzi 68'), Rami (Mexes 68'), Constant (Abate 46'), Alex (Bonera 46') - Muntari (Saponara 68'), Poli (Essien 46') - Cristante, Honda, Niang, El Shaarawy (Balotelli 46').

Manchester City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasic, Kolarov (Richards 69') - Fernando (Garcia 62'), Zuculini, Navas (Rekik 77'), Sinclair, Jovetic (Guidetti 69') - Iheanacho (Huws 62')

Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
Cu cine ar vrea PSD+PNL să-l înlocuiască pe Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei
Cătălin Cîrstoiu se pare că s-a dovedit a fi mai degrabă nepotrivit pentru a candida din partea PSD+PNL pentru Primăria Capitalei. Astfel, alianța care formează și guvernul ar lua deja în...