Gestul care a făcut înconjurul lumii! Ce s-a întâmplat în minutul 90 al meciului Brazilia - Camerun 0-1 FOTO

Sambata, 03 Decembrie 2022, ora 07:55
8590 citiri
Aboubakar a fost eliminat FOTO facebook

Brazilia a pierdut surprinzător ultimul meci din grupă, scor 0-1, în fața Camerunului, un rezultat neașteptat care putea să-i coste pe sud-americani locul întâi în grupă.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 90 de Vincent Aboubakar, cu o lovitură de cap, care a făcut șah mat apărarea Selecao.

De bucurie, camerunezul și-a dat tricoul jos și după ce și-a făcut numărul a fost chemat de arbitru la ordine. Americanul de origine marocană Ismail Elfath l-a mângâiat pe cap și i-a explicat că trebuie să-i dea cartonaș galben și întrucât mai avea unul, acesta a fost urmat de eliminare.

Camerunezul a înțeles situația și a dat mâna cu arbitrul, apoi a ieșit de pe teren în uralele publicului.

Brazilia va juca în optimi cu Coreea de Sud, iar Camerunul pleacă acasă.

Faimosul Romario a revenit pe teren, la 58 de ani: ”Va veni targa să mă ia...”
Starul brazilian Romario, în vârstă de 58 de ani, care şi-a anunţat revenirea pe teren la clubul pe care îl prezidează, America, din Rio de Janeiro, s-a antrenat pentru prima dată în 16...
Cine a eliminat-o pe japoneza Osaka la WTA Madrid. Alte rezultate de joi
Jucătoarea niponă de tenis Naomi Osaka, fostă nr. 1 mondial la feminin, în prezent pe locul 197, a fost eliminată joi, în runda a doua a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii...
#Aboubakar, #eliminare, #gol, #camerun, #Brazilia, #Campionatul Mondial, #gest, #arbitru , #Campionatul mondial 2022