Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
A   A   A

Programul complet al televizarilor de la Cupa Mondiala: Iata ce posturi vor transmite in direct meciurile

Programul complet al televizarilor de la Cupa Mondiala: Iata ce posturi vor transmite in direct meciurile
Foto: FIFA
Cupa Mondiala din Rusia va debuta joi, iar timp de o luna de zile vom avea parte de 64 de meciuri.

Toate meciurile de la Campionatul Mondial din 2018 vor fi transmise in direct si exclusivitate in Romania de catre Televiziunea Romana (TVR).

In ultima etapa a grupelor, cand sunt programate cate doua meciuri de la aceeasi ora, jocurile mai interesante vor fi televizate de TVR 1, iar celelalte de TVR 2.

PROGRAMUL COMPLET AL MECIURILOR SI TELEVIZARILOR

Faza grupelor

24 iunie, ora 15:00 - Anglia - Panama (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 18:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 21:00 - Polonia - Columbia (Kazan) - TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Rusia (Samara) - TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 21:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 21:00 - Iran - Portugalia (Saransk) - TVR 2
26 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Franta (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 17:00 - Australia - Peru (Soci) - TVR 2
26 iunie, ora 21:00 - Islanda - Croatia (Rostov) - TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 21:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg) - TVR 2
27 iunie, ora 17:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg) - TVR 2
27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan) - TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 - Elvetia - Costa Rica (Novgorod) - TVR 2
28 iunie, ora 17:00 - Japonia - Polonia (Samara) - TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 - Panama - Tunisia (Saransk) - TVR 2

Optimi de finala

30 iunie, ora 17:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan) - TVR 1, TVR HD
30 iunie, ora 21:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci) - TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara) - TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) - TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD

Sferturi de finala

6 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 1 din optimi - castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
6 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 6 din optimi - castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan) - TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 8 din optimi - castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara) - TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 3 din optimi - castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci) - TVR 1, TVR HD

Semifinale

10 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 2 din sferturi - castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
Finala mica

14 iulie, ora 17:00 - echipa invinsa in semifinala 1 - echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD

Finala

15, iulie, ora 18:00 - castigatoarea semifinalei 1 - castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) - TVR 1, TVR HD

Toate partidele vor fi transmise in direct si de site-ul Ziare.com, in format LIVE text.

Vezi si:
Programul complet al Cupei Mondiale din 2018Cotele la pariuri pentru Cupa Mondiala din 2018: Care sunt favoritele la castigarea trofeului
14 iunie - 15 iulie e perioada in care se va desfasura Cupa Mondiala din Rusia.
I.G.
Facebook ShareTweetGoogle Share
 Miercuri, 13 Iunie 2018, ora 18:00

 Articol citit de 21040 ori

Citeste si: