Cunoastem si ultima nationala din Europa calificata la Cupa Mondiala din 2018

Marti, 14 Noiembrie 2017, ora 23:34
8012 citiri

Danemarca a devenit ultima nationala europeana calificata la Cupa Mondiala de anul viitor.

Dupa 0-0 in tur, la Copenhaga, nordicii s-au impus cu un categoric 5-1 in returul barajului cu Irlanda si au obtinut biletele pentru Rusia.

Scorul a fost deschis repede de gazde, in minutul 6, prin Shane Duffy, dar danezii au reusit sa intoarca scorul pana la pauza.

Andreas Christensen, in minutul 29, si Christian Eriksen, in minutul 32, au marcat pentru trupa pregatita de Aage Hareide.

In partea secunda, mai exact in minutele 63 si 74, Christian Eriksen a mai punctat de doua ori, iar Nicklas Bendtner, in minutul 90, din penalti a stabilit scorul final.

Elvetia, Croatia si Suedia sunt celelalte nationala care au obtinut calificarea la baraj, in timp ce Franta, Portugalia, Germania, Serbia, Polonia, Anglia, Spania, Belgia si Islanda merg in Rusia din postura de castigatoare de grupe.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Danemarca calificata Cupa Mondiala, #Danemarca castigat baraj Irlanda , #rezultate meciuri