Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
A   A   A
Comisia Europeana i-ar fi inchis usa in nas vicepremierului Viorel Stefan, plecat in delegatie la Bruxelles - surse
Miercuri, 16 Mai 2018, ora 19:50
Vicepremierul Viorel Stefan, care merge joi la Bruxelles, ar fi incercat sa stabileasca o intalnire la nivel inalt cu oficiali europeni pentru vineri, insa a fost refuzat. Viorel Stefan, care...
16.05.2018, 21:35 -Gile :Interesant
Dintre toate cele trei state care s-au opus declaratiei comune a UE privind mutarea ambasadei americane la Ierusalim, Romania este tara cea mai saraca, cu o economie la ani lumina de economia celei mai sarace tari din vechiul bloc al UE !
Suntem si saraci, si prosti, si hoti, si considerati tigani, insa suntem cu coada pe sus !
Le-aratam noi europenilor astia cum batem cuie cu capul lui Tudorel !
16.05.2018, 21:30 -Gile :Acu' pe bune !
Daca mafia PSD+alde se dezice de UE in orice imprejurare, de ce ar mai vrea cei din UE sa stea de vorba cu mafiotii PSD+alde ?
16.05.2018, 21:02 -polbac :auzi tov maior??
Mancati...castane, majurilor!
16.05.2018, 21:01 -Paraipanus :RE: .. i-a inchis usa in nas ......
Pai normal! Viorel Stefan, n’a vazut ca ..taraba .. primea marfa? I’au si spus sa se asheze la coada la 4 dimineatza, ca sa mai prinda ceva pe la 3:00 p.m.
Da’ ce credeatzi voi .. bah? Ca taraba Bruxelles sta deschisa pentru totzi? Nah! Only the choooooooosen!
16.05.2018, 20:47 -Hastalavista :RRomul asta de Moldova a venit ieri cu statistica lui scrisa
probabil de Valcov....Nu cred ca Zdragne poate sa scrie asa ceva!
...in care Viata Romanilor si puterea de cumparare crescuse...
Somajul saczuse si saraci Romaniie se inbogatise!
Mare nesimtit mai poate fi Mamaligarul!
16.05.2018, 20:29 -Marin2134 :Viorel Stefan le-a propus celor doi sa le raspunda la intrebari daca
..le e ceva neclar! Ei au zis ca acum sunt plecati dar cu prima ocazie..

In rest toate bune, ne intereseaza mai mult ce se vorbeste in tara: cei 9 jurnalisti patati, colaboratori ai Noii Securitati.

"Președintele Comisiei de control a SRI, Claudiu Manda, a vorbit, miercuri seara, despre audierea fostului ofițer SRI Daniel Dragomir.

Fostul ofițer SRI a prezentat membrilor comisiei o listă cu jurnaliștii care colaborează cu serviciile de informații și sunt coordonați cu privire la articolele pe care trebuie să le scrie.

Claudiu Manda a confirmat după audieri Că este vorba despre un grup de nouă jurnaliști care ar avea legătură cu generalul Dumbravă:

"Este un grup de nouă jurnaliști, de la site-uri, televiziuni sau presă scrisă, care sunt in stransă legătură cu domnul general Dumbravă. De asemenea, a dat exemplul unui jurnalist care este in stransă legătură cu un ofițer SRI in varstă de 45 de ani. Ne-a nominalizat și o persoană care ne poate da mai multe detalii. A mai dat exemplul unei persoane care este in anturajul SRI, care este apropiată de SRI și care ne-ar putea furniza mai multe informații pe această temă. A mai vorbit despre un grup de jurnaliști care primeau țintele din partea SRI și apoi lansau mesajele in media", a precizat Claudiu Manda. "
16.05.2018, 20:44 -JulianDoe :ba, ar trebui sa va intereseze mai mult ce se vorbeste "afara"
pentru ca aia de "afara" va dau bani de pomeni. doar nu crezi tampeniile spuse de PSD, cum ca economia duduie, ca partidu' e-n toate, e-n cele ce sunt si-n cele ce maine vor rade la soare - cum iti place tie sa reciti in baie, in fata oglinzii, nostalgic.
17.05.2018, 00:14 -Stan :Din nefericire, partidul chiar e-n toate...
...in toate porkariile, hotiile si escrocheriile!
16.05.2018, 20:41 -Bgan :Sub marin
Iar ai dat-o in bara. Aici se vorbea cu totul altceva situ cu mana pe sus..."si eu si eu". Problema ca nu citesti decat documente de partid, deci de aia ne dai exemple aiurea.
16.05.2018, 20:38 -ORD1 :Merine ! Ia din fata, la prima ocazie,nu sta la rand.
Laptic de tatic.
16.05.2018, 21:18 -MosGerila :Daca se ducea draknea la Bruxelles, sunt sigur ca
aia il primeau cu bratele deschise :)))
Si cu catuse inoxidabile :)))
Draknea are "deschideri" peste tot: de la irinuca pana la vasilica...
Ori e partid de pzdisti, ori la loc comanda !
16.05.2018, 20:23 -negv :Dragneo, se duce totul in aia ***!
toti incep va sa stie de lichele...hhahahahahaha
16.05.2018, 20:20 -Hamurabi :Pesedeii nu se mai vindeca de prostie.
Ungurii nu se mai duc demult acolo si daca cumva au chef ii primesc pe bruxelezi.La fel cehii,slovacii si finlandezii.Romanul pana nu se duce cu caciula-n mana nu se lasa.Trebuiau,daca aveau ceva in obiectul pe care sta palaria,sa-l lase pe Hotzomannel sa discute si apoi sa le spuna la aia pas la tot ce au stabilit.
16.05.2018, 21:16 -mariusnpm :Da boss, ai dreptate
Dar atat ungurii, polonezii cat si cehii sunt in stare sa absoarba 100% din banii europeni. Noi nu suntem in stare si trebuie sa ne ducem la aia sa ne tot pasuiasca, sa faca reguli speciale pentru noi astfel incat proiectele pe care nu le-ar aproba ungurilor niciodata , noua sa ni le aprobe pentru ca suntem hotii si idiotii Europei. Sa-ti aduc aminte cum UE a fost de acord sa ramburseze banii pentru autostrada Bucuresti-Constanta desi nu a respectat nicio regula de cheltuire a banilor europeni si niciodata nu a fost introdusa in vreun proiect european si s-au dat spagi imense acolo. Dar doar fiindca au fost aia indulgenti cu noi, au introdus proiectul ca rambursabil, mult dupa ce autostrada se terminase de construit. Si atunci, da trbuie sa te duci cu jalba in protap daca esti prost, hot, puturos , n-ai niciun pic de respect fata de semenii tai si niciun pic de patriotism. Si patriotism nu inseamna sa canti imnul pe stadion, inseamna sa faci ceva pentru ceilalti din orice pozitie pe care o ai fie ea in sistemul de stat sau privat. Dar la noi nu e cazul, fiecare e pentru el si pentru familia lui.
17.05.2018, 10:24 -Salamcusoia :Adica asa e in Ungaria
Cersetorie, da.
Control, nu.
Mai pr0st ca ala care zice, ala care crede.
16.05.2018, 21:25 -Hamurabi :Aia absorb fondurile ca le cer imperativ
si bruxelezii de dau imediat.Slugile asteapta resturile si bruxelezii le arunca ca la caini.Bine va mai sta cu mana-ntinsa si capra pe la niste necunoscuti.Daca Romania nu da bani ca si contributie,face cu cine doreste comert crezi ca bruxelezii o sa mai primeasca asa lefuri uriase.Sa-i vezi atunci cum vin ei cu mana-ntinsa.Crezi ca in Ungaria nu se fura prin coruptie fondurile asazise europene,numai ca daca vine un controlor e aruncat direct in Dunare.
16.05.2018, 20:49 -Te-o :@hamurabi
Daca ati ajuns sa recomandati guvernului roman sa fie anexa Ungariei pe plan extern,va pierdeti timpul!
Mafia din care faceti parte,PSD-ALDE si ranjind din umbra,UDMR,sunt de mult catelusii Budapestei,in politica externa!
Ar vrea dragnea sa fi si la intern un fel de V.Orban,dar se impiedica de rezistenta civica a romanilor,mai evoluata decat a ungurilor!Teo
17.05.2018, 06:07 -mariusnpm :N-ai inteles ce am spus
Sigur ca se fura si la unguri. Dar la ei proiectul se face, autostrada se construieste, fie ca o construieste ginerele lui Orban. La noi nu trecem de faza cu trimiterea documentatie la Bruxelles ca nu suntem in stare sa o trimitem, apoi nu suntem in stare sa facem o licitatie la timp, etc. Nu e nimeni vinovat decat tembelismul nostru, fatpul ca in loc sa mergem pe burta si sa luam banii si facem ceva cu ei, ne tiganim in gura mare, ne acuzam unii pe altii. Asta e diferenta dintre noi si restul. Am fost in Bulgaria, au facut aia o centura a Sofiei mai ceva ca Germania si totul in 2 ani ( incepand cu studiul de fezabilitate). Sigur, iti trebuie o anumita disciplina, corectitudine dar cand tu dai proiectele la toat firmele italiene de prin Palermo si Sicilia, normal ca ramai si fara autostrada si fara bani. In Bulgaria toate sunt facute cu Strabag. Ca or da si aia niste spaga, poate, dar nu-si bat joc ca italienii si culmea, in Bulgaria nu e coruptia asa mare ca la noi dupa 15 ani de DNA.
16.05.2018, 22:28 -Salamcusoia :Toti muskalii vor sa ne bage in divizia B a
Europei, cu Ungaria.
Dar si aia ne dau afara ca suntem hotzi si lenesi.
Si de acolo emigreaza cu milioanele spre tzarile prospere.
Cel mult, putem spera in divizia C cu Albania, Turcia, Belorus si Rusia.
16.05.2018, 21:28 -Hamurabi :Tu nici dupa atatia ani
nu intelegi ca eu nu stau in Romania,nu ma poate conduce niciodata un roman ci doar imi dau cu opinia doar ca va cunosc bine.Maine daca e un liberal in locul retardatului de pesedist va fi tratat exact la fel,ca e ROMAN.Poate intelegeti odata ce vi se intampla.
16.05.2018, 20:28 -Ficus :Hotzomannel
Hotzomannel este Liviu ZDragnea di tiliorman,nu-i asa, ca doar nu este tatal tau ??
17.05.2018, 00:08 -Stan :E si ts-su, sau a fost; Hahham a primit stafeta...
...si se manifesta ca atare!
16.05.2018, 20:09 -niculaeda :"Comisia Europeana i-a inchis usa in nas vicepremierului Viorel
Stefan, trimis de Dragnea la Bruxelles"

- s-au saturat si ei de viorei , viorele si vasilici manuiti de acelasi livache ! care sa le spuna ce , snoave la trecerea timpului! he,he !:o)))
16.05.2018, 20:09 -Anarita1 :Partea proasta nu e ca I-a inchis usa in nas
Comisia Europeana acestui ,,agarici,, ci faptul ca incet toate usile vor fi inchise Romaniei!
Ne dam cu stangul in dreptul zilnic, ne dam zmei, ne dam lei, le stim pe toate, jignim, sfidam si avem asteptari? Nu ma bucur ca nu a fost primit Viorel Stefan de nimeni, ma rog doar de Corina Cretu insa insasi ea, de buna credinta vreau sa cred, trage semnale de alarma repetate in ultima vreme, reactia veoricai a fost.....dementiala legat de Corina Cretu!
Sper sa nu am dreptate insa daca continuam la fel, daca nu ne schimbam 100% atitudinea si nu devenim seriosi si credibili, urmatorul pas va fi un picior in dos din partea partenerilor oricare ar fi acestea!
Romania trezeste-te pentru numele lui Dumnezeu!
16.05.2018, 20:45 -Te-o :@Anarita 1
Nu noi romanii ne dam "cu stangul in dreptul"ci mafia de penali si incapabili care au pus mana pe Romania,si isi bat joc de aceasta tara!
Daca pana si Moscovici,un simpantizant cunoscut al Romaniei,i-a trantit usa in nas acestui Viorel Stefan,este extrem de grav!
Cancerul Romaniei mafia PSD-ALDE trebuie maturata de la guvernare prin orice mijloace,inainte de a distruge total pozitia internationala si interesele tarii!Teo
17.05.2018, 02:29 -Salamcusoia :U.E monitorizeaza starea mintala a GUVERNULUI-
MARIONETA si a parlamentului de la Bucuresti.
Au multe semnale de alarma.
16.05.2018, 21:24 -Anarita1 :Te-o
Stiu exact ce vrei sa spui insa pe plan extern acest Viorel reprezenta Romania pana una alta!!
Eu am mai spus ca, vreau sa fiu un bun roman dar mi-e tot mai greu, nu vreau sa plec din tara, merg la vot intotdeauna si acolo unde pot demonsta ca drumul ales de acesti guvernanti nu e cel bun, fac act de prezenta iarna, vara printre romanii de buna credinta, nu am o pasiune pentru nici un partid in mod fanatic ca altii, nu am interese meschine, scriu aici exact cum vad eu lucrurile insa sa stii ca speranta mea incepe sa oboseasca!
Chiar daca citesc comentariile selectiv, doar ale persoanelor ce au ceva de bun simt de spus, ce nu dezinformeaza, ce nu agaseaza, agreseaza nu pot asa pe diagonala citind sa nu vad marsaviile unora!
Am un respect deosebit pentru ceea ce postezi, si mai sunt multi, multi altii pe care ii stimez, fara sa-i enumar se stiu ei!
Asadar uite, dupa ce i se inchide usa in nas lui Viorel, dorneanu merge in Rusia! Ca la balamuc!
Piciorul in partile moi e mult mai aproape decat credem noi, si nu o sa fie nominal ci se va numi Romania aut! de asta ma tem cel mai tare!!
16.05.2018, 20:21 -romann :Trezeste-te
Pentru numele lui Dumnezeu!
Trezeste-te sa mai dăinui pentru tine Romanie, si pentru romani!
E bine ca nu ne da inca Dumnezeu ce meritam!
16.05.2018, 22:12 -Salamcusoia :Ca i-au inchis usa in nas, asta nu e suficient.
Trebuie sa ii cheme si pe aia cu despaducherea la camera de asteptare.
Versiuni: mobil / Web
Contact  |  Ajutor