Hagi a rabufnit dupa semiesecul Viitorului: "Asta nu e echipa mea!"

Sambata, 09 Noiembrie 2019, ora 08:40
5085 citiri

Gica Hagi a rabufnit dupa ce Viitorul nu a reusit decat un egal, scor 1-1, in duelul cu Hermannstadt din Liga 1.

"Regele" si-a criticat aspru elevii pentru evolutia din partida de vineri sustinand ca nu este posibil ca o formatie ce vrea sa mearga in cupele europene sa joace atat de slab.

"Am jucat foarte slab, de aceea am stat atat de mult cu ei acum. Sunt foarte suparat pe ei din toate punctele de vedere, atitudine, fotbal, nu poti. O echipa care vrea, nu poate juca doar din cand in cand.

Trebuie sa avem constanta, spirit, avem experienta acum. Trebuie sa dea mai mult. Sunt suparat pe prima repriza, a fost catastrofa. Le-am spus la pauza ca asta nu este echipa mea. Atat de lenti, atat de previzibili, asta nu e echipa mea", a spus Hagi, citat de DigiSport.

Hermannstadt si Viitorul au remizat, scor 1-1, in etapa a 16-a a Ligii 1 la capatul unui meci influentat de arbitri.

A fost o partida cu trei penaltiuri acordate destul de usor, numai unul fiind insa si transformat.

Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...
#Hagi Viitorul rezultate, #echipa Hagi rezultat, #Hagi Viitorul Hermannstadt Liga 1 , #Liga 1