Dinamo, umilita de Viitorul lui Hagi in Liga 1

Luni, 15 Iulie 2019, ora 23:19
11105 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a castigat primul derbi al noului sezon din Liga 1 intr-o maniera entuziasmanta, dobrogenii demoland Dinamo.

5-0 a fost scorul final al partidei ce a fost suspendata in jur de 20 de minute din cauza suporterilor "cainilor".

Dobrogenii au deschis scorul inca din minutul 9, atunci cand Gabi Iancu a trimis in plasa cu un sut plasat balonul pasat inteligent de Ganea. Dupa aceasta reusita, fanii "cainilor" au pornit un protest ce urma sa duca la incidente grave.

Imediat dupa pauza Ganea a dus scorul la 2-0 cu o reluare din prima, din centru careului, iar Calcan a punctat pentru 3-0 in minutul 66, rezultat ce i-a scos din sarite pe suporteri.

Trei dintre ei au intrat pe teren, iar meciul a fost suspendat 20 de minute pana la evacuarea galeriei "cainilor" de pe stadion.

Dupa reluarea partidei, Iancu si Eric, brazilianul cu un sut de efect din afara careului, au stabilit scorul final al meciului.

Viitorul se impune cu un categoric 5-0 in primul derbi al sezonului, iar la Dinamo lucrurile sunt extrem de tensionate, soarta antrenorului Eugen Neagoe parand pecetluita desi acesta abia a fost numit.

ECHIPELE DE START

Viitorul: Tordai - Mladen, Tiru, P. Iacob, De Nooijer - Achim, Artean, Houri - G. Iancu, G, Ganea, Al. Matan

Rezerve: Cabuz - R. Boboc, V. Ghita, A. Ciobanu, A. Pitu, Calcan, Eric

Antrenor: Gheorghe Hagi

Dinamo: Straton - De Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore - Mrzljak, Rauta - D. Sorescu, Kevin Bru, R. Moldoveanu - Montini

Rezerve: Piscitelli - D. Ciobotariu, Sin, I. Filip, Mihaiu, D. Popa, Perovic

Antrenor: Eugen Neagoe

Nicuşor Dan anunţă că şefa ASSMB va fi înlocuită din funcție. „Oare ce crede cetăţeanul român”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan a declarat joi, 28 martie, că şefa Administraţiei Spitalelor şi Serviciilor Medicale Bucureşti, Gabriela Sivache, va fi înlocuită din funcţie, pentru că...
Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
#Viitorul Dinamo rezultat, #Viitorul victorie Dinamo, #Liga 1 rezultate , #stiri Viitorul