Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Victor Piturca ameninta FCSB inainte de derbiul de saptamana viitoare: Mergem la Bucuresti sa castigam

Duminica, 15 Decembrie 2019, ora 10:28
3313 citiri

Antrenorul Universitatii Craiova, Victor Piturca, se arata foarte montat inainte de duelul de saptamana viitoare cu FCSB, in practic ultima partida a anului din Liga 1, chiar daca trupa sa a invins in extremis sambata pe codasa Voluntari.

Cu 2-1 a castigat Craiova cu ilfovenii, golul decisiv fiind adus de Balasa in minutul 89, asta desi in minutul 74, Voluntari conducea inca, scor 1-0.

Liga 1: Universitatea Craiova s-a chinuit cu lanterna rosie

"Mi-a placut ca am castigat cele 3 puncte, atat! Nici nu-mi mai trebuie altceva. Am avut nenumarate discutii cu baietii, inclusiv la pauza, le-am spus ca trebuie sa continuam sa atacam pentru a marca. Mi-am atentionat jucatorii, au vazut si ei cat de bine a jucat Voluntari in precedentele partide, cu Viitorul, Astra sau Poli Iasi. M-am bucurat mult pentru Balasa. A gresit in meciul trecut, iar acum a reusit golul victoriei. Cicaldau a relansat jocul prin acea executie senzationala.

Suporterii ne taxeaza pentru ca asteapta un joc spectaculos. In acest moment, Craiova poate castiga cu orice echipa din campionat. Mergem la Bucuresti sa castigam cu FCSB! Sper sa avem si noi noroc, asa cum FCSB a avut cu noi in meciul tur", puncta fostul selectioner al Romaniei dupa meci in zona mixta pentru televiziunile aflate acolo, referindu-se ca la meciul tur, FCSB a punctat golul victoriei in minutul 90, prin Tsoumou, dupa ce Pigliacceli a respins gresit in fata un sut de la distanta al lui Coman.

Meciul dintre Craiova si FCSB are loc duminica viitoare, 22 decembrie, de la ora 20, meci LIVE pe Ziare.com.

Craiova este acum pe 3 in Liga 1, cu 37 de puncte, 3 sub liderul Astra, care are si un meci mai putin de disputat.

Cifre impresionante pentru Constantin Budescu de la revenirea in Romania. Pe ce loc s-ar fi aflat lidera Romaniei, fara reusitele mijlocasului

D.A.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#reactie Victor Piturca meci FCSB deplasare, #Piturca declaratii dupa meci Voluntari victorie , #stiri Victor Piturca