Europa League: Universitatea Craiova castiga un meci cu cinci goluri

Joi, 11 Iulie 2019, ora 20:52
15539 citiri

Universitatea Craiova a invins formatia azera Sabail in prima mansa a turului 1 preliminar din Europa League, scor 3-2.

Formatia lui Corneliu Papura a deschis scorul in minutul 13, dupa o super-reusita a lui Alexandru Mateiu, care a reluat acrobatic.

Dupa deschiderea scorului, oltenii s-au relaxat, iar azerii au egalat in minutul 33, prin Ramazanov, dupa o greseala a portarului Pigliacelli.

Lucrurile s-au reglat insa dupa pauza, cand Craiova nu a mai avut probleme. Bancu a facut astfel 2-1 in minutul 51, dupa o actiune individuala de toata frumusetea.

Mihai Roman a marcat si el in minutul 67, dar oltenii s-au relaxat din nou pe final, iar Ramazanov a marcat iarasi in minutul 82, dupa o gafa a lui Pigliacelli.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 19:00.

Daca vor ajunge in turul 2, oltenii se vor duela cu invingatoarea dintre Honved si Zalgiris.

SABAIL - UNIVERSITATEA CRAIOVA 2-3

90+4 - Final de meci!

90+3 - Actiune frumoasa a lui Qaka, al carui sut loveste insa bara laterala!

90 - 4 minute suplimentare.

82 - GOL SABAIL! Ramazanov inscrie din nou dupa o gafa a lui Pigliacelli, care a trimis mingea la adversar!

79 - Fortes suteaza din afara careului pe langa poarta.

73 - Schimbare Craiova: Ionita intra in locul lui Barbut.

72 - Penalti clar neacordat pentru Craiova, dupa un fault asupra lui Qaka.

68 - Schimbare Craiova: Fortes intra in locul lui Roman.

67 - GOL CRAIOVA!!! Roman pune latul din fata portii si face 3-1 pentru Craiova!

65 - Bancu suteaza de la 30 de metri, mingea se duce peste poarta!

59 - Mateiu suteaza din afara careului, mingea se duce pe langa poarta.

51 - GOL CRAIOVA!!! Bancu patrunde superb, dribleaza toata apararea adversa si inscrie cu un sut din centrul careului!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

39 - Roman primeste intr-o pozitie buna, dar trage direct in portar din sase metri!

33 - GOL SABAIL! Rramazanov egaleaza pentru azeri cu un sut din 15 metri pe jos, la care Pigliacelli putea face mai mult.

30 - Roman trage puternic din afara careului, mingea se duce putin peste.

27 - Barbut patrunde superb in banda dreapta, dar centrarea sa este blocata.

19 - Barbut trage tare pe jos din marginea careului, mingea e respinsa in corner!

12 - GOL CRAIOVA!!! Mateiu inscrie un gol de senzatie, cu un sut acrobatic dupa o centrare din partea dreapta!!!

8 - Martici vede cartonasul galben.

6 - Oltenii au posesia in startul meciului, dar se joaca mult la centrul terenului.

1 - A inceput meciul!

Info:

Sabail: Bozinovski - Abbasov, Yunuszada, Rahimov, Erico - Cociuc, Essien, Amirguliyev - Abbasov, Ramazanov, Hamdi

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Acka, Vatajelu- Ivanov, Mateiu, Qaka - Barbut, Roman, Bancu

Meciul este televizat de Digi Sport 1.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Sabail Universitatea Craiova, #Sabail Universitatea Craiova LIVE, #Sabail Universitatea Craiova direct , #stiri Universitatea Craiova