Craiova lui Piturca se incurca din nou in Liga 1: Remiza in superioritate in fata Chindiei

Sambata, 09 Noiembrie 2019, ora 19:22
4617 citiri

Universitatea Craiova a facut un nou pas gresit in Liga 1, formatia din Banie impiedicandu-se de Chindia.

Desi au jucat mai bine de o repriza in superioritate numerica, elevii lui Piturca nu au reusit decat un 1-1 pe terenul nou-promovatei.

Primul moment important al jocului a venit in minutul 28, atunci cand Ivancic a primit cartonasul rosu dupa un cot aplicat in figura lui Mihai Balasa.

Chiar daca a jucat cu un om in plus, Stiinta nu si-a creat foarte multe sanse mari si la pauza s-a intrat fara gol marcat.

In partea secunda cei de la Chindia au dat lovitura, Bic marcand cu un sut din centrul careului dupa o lovitura libera executata inteligent de Negut.

Oltenii au egalat rapid dupa ce balonul sutat de Cicaldau din lovitura libera a fst deviat nefericit de zidul Chindiei.

Craiova nu reuseste sa castige si visul de a deveni din nou campioana a Romaniei pare ca se mai amana un an in Banie.

ECHIPELE DE START

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Leca, Neciu - Negut, Rata, Bic, Yameogo - Ivancic, Dumiter

Rezerve: D. Moldovan - C. Dinu, Novac, L. Mihai, Vodut, D. Dumitrascu

Antrenor: Viorel Moldovan

Craiova: Pigliacelli - Vladoiu, Balasa, T. Ferreira, Bancu - Ivanov, Cicaldau, Cosic - Barbut, Ivan, Mihaila

Rezerve: A. Marinescu - Vatajelu, Acka, Qaka, Al. Ionita, L. Nitu, Zakaric

Antrenor: Victor Piturca

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Craiova Liga 1 rezultate, #Craiova Piturca rezultate , #stiri Universitatea Craiova