S-au stabilit primele jucatoare calificate in sferturile de finala de la Sydney

Marti, 08 Ianuarie 2019, ora 21:05
7167 citiri

Angelique Kerber si Kiki Bertens sunt primele jucatoare calificate in sferturile de finala de la Sydney.

Angelique Kerber, numarul 2 mondial si detinatoarea titlului la turneul WTA de la Sydney, a debutat cu o victorie, impunandu-se cu scorul de 7-6 (7/3), 6-2 in fata italiencei Camila Giorgi.

Kerber, care a fost scutita de primul tur, se va lupta pentru un loc in semifinale la Sydney cu castigatoarea partidei dintre cehoaica Petra Kvitova, cap de serie numarul 5, si taiwaneza Su-Wei Hsieh.

Kvitova a invins-o marti, cu 6-1, 7-5, pe Arina Sabelanka, recenta castigatoare a turneului de la Shenzhen (China), in timp ce Hsieh a dispus cu 7-6 (7/4), 6-3 de americanca Danielle Collins.

In schimb, Kiki Bertens a ajuns in sferturile de finala dupa ce a beneficiat de abandonul Garbinei Muguruza.

Miercuri va intra in competitie la turneul de la antipozi si principala favorita, romanca Simona Halep, care o va infrunta pe australianca Ashleigh Barty, in cel de-al doilea meci al zilei de pe terenul principal arenei de la Sydney, dupa ora 5:30.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...