O tenismena romana, invinsa dramatic in sferturi la Shenzhen: Meciul a durat doua ore si 51 de minute!

Vineri, 15 Martie 2019, ora 12:56
7675 citiri

Alexandra Cadantu a fost invinsa de chinezoaica Jia-Jing Lu cu 7-5, 1-6, 6-3, vineri, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Shenzhen (China), dotat cu premii totale de 60.000 de dolari.

In setul decisiv, Cadantu (28 ani, 239 WTA) a reusit un break si a avut 3-2 pe tabela, dar a pierdut urmatoarele trei ghemuri, setul si meciul, dupa doua ore si 51 de minute de joc.

Lu (29 ani, 186 WTA), cap de serie numarul 8, a comis 9 duble greseli in acest meci, iar Alexandra 6.

In optimi, Cadantu o eliminase pe principala favorita, Julia Glushko (Israel), cu 6-4, 3-6, 6-0.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Alexandra Cadantu invinsa Shenzhen, #Alexandra Cadantu sferturi Shenzhen , #stiri tenis