O favorita a fost eliminata dramatic de la Sydney

Miercuri, 09 Ianuarie 2019, ora 14:14
6147 citiri

Sloane Stephens a parasit, miercuri, turneul de la Sydney.

Tenisemena americana, cotata ca favorita numarul 4, a fost invinsa in turul doi al competitiei de la Antipozi de Yulia Putintseva, ajunsa pe tabloul principal dupa ce a trecut de calificari.

Jucatoarea din Kazahstan a revenit dupa ce a pierdut primul set si s-a impus cu scorul de 3-6, 7-6 (4), 6-0.

Partida a durat doua ore si 6 minute, iar in setul doi Sloane Stephens a servit pentru castigarea meciului.

In sferturile de finala, Putintseva o va intalni pe favorita numarul 7, olandeza Kiki Bertens.

Turneul de la Sydney, dotat cu premii in valoare totala de 830.000 de dolari, se desfasoara in perioada 7-12 ianuarie.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Sloane Stepehens eliminata Sydney, #favorita eliminata turneu Sydney , #stiri tenis