Turneul Campioanelor: Jelena Ostapenko, invinsa de Venus Williams dupa un meci maraton

Marti, 24 Octombrie 2017, ora 17:56
37424 citiri

Jelena Ostapenko a pierdut intalnirea disputata marti cu Venus Williams, in etapa a doua a Grupei A din cadrul Turneului Campioanelor de la Singapore.

Venus s-a impus in trei seturi, scor 7-5, 6-7, 7-5, la capatul unei partide ce a durat aproape trei ore si 20 de minute!

Letona de 20 de ani si americanca in varsta de 36 de ani au oferit o partida extrem de spectaculoasa, dar mai ales echilibrata.

Invinse in prima runda, Ostapenko si Williams au jucat practic pentru a ramane in cursa pentru semifinale.

Dupa aceasta infrangere, sansele letonei de a ajunge intre primele patru tenismenele sunt doar teoretice, in timp ce Venus va avea nevoie de o victorie in ultima etapa pentru a merge mai departe.

Ultima etapa din Grupa Alba e programata joi si propune partidele Jelena Ostapenko - Karolina Pliskova si Venus Williams - Garbine Muguruza.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Jelena Ostapenko si Venus Williams, din Grupa Alba a Turneului Campioanelor de la Singapore.

Jelena Ostapenko - Venus Williams 5-7, 7-6 (3), 5-7

17:55 - Game, set si meci Venus Williams, dupa o partida incredibil de echilibrata!

17:51 - Break Venus si americanca va servi pentru castigarea meciuli.

17:48 - Avem parte de un meci maraton! Sunt deja peste 3 ore de la startul partidei.

17:35 - Break facut de Ostapenko si scorul devine egal, 4-4.

17:29 - Americanca pastreaza avantajul de un break si conduce cu 4-3 in acest moment.

17:08 - Venus reuseste breakul in debutul setului trei.

16:45 - Castigatoarea de la Roland Garros se impune cu 7-3 in tie-break si vom avea set decisiv.

16:38 - Break Venus si vom avea tie-break.

16:33 - Ostapenko face breakul la 5-5 si va servi pentru castigarea setului doi.

16:05 - E randul letonei sa castige 3 game-uri la rand si sa preia conducerea in acest set doi.

15:57 - Rebreak Jelena Ostapenko. 2-1 pentru americanca in acest set doi.

15:51 - Inceput perfect de set pentru Venus, ajunsa la 5 game-uri castigate consecutiv.

15:38 - Break reusit de Venus Williams, care castiga primul set.

15:28 - Ostapenko serveste pentru meci, dar Venus reuseste break-ul si avem 5-5.

15:21 - Letona isi face serviciul si se desprinde pentru prima oara la doua game-uri.

15:16 - Break facut de Ostapenko la 3-3.

14:49 - Rebreak reusit de americanca.

14:45 - Ostapenko incepe excelent partida, cu un break.

ora 14:40 - A inceput partida, cu Venus la serviciu.

INFO: In primele meciuri, Jelena Ostapenko a fost invinsa in doua seturi de Garbine Muguruza, in timp ce Venus Williams a pierdut, tot in doua seturi, cu Karolina Pliskova.

INFO: Tot azi si tot in Grupa Alba, Garbine Muguruza si Karolina Pliskova se vor intalni de la ora 16:00.

Turneul Campioanelor se desfasoara in perioada 22-29 octombrie.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#LIVE meci Ostapenko Williams, #Jelena Ostapenko Venus Williams , #Turneul Campioanelor