Caroline Wozniacki a invins-o pe Petra Kvitova la Turneul Campioanelor

Marti, 23 Octombrie 2018, ora 17:01
17141 citiri

Caroline Wozniacki a castigat partida disputata marti cu Petra Kvitova, in etapa a doua de meciuri din Grupa Alba de la Turneul Campioanelor.

Tenismena daneza s-a impus in trei seturi in fata cehoaicei Petra Kvitova, dupa un meci extrem de disputat, care a durat aproape doua ore si jumatate.

Scorul partidei a fost 7-5, 3-6, 6-2 in favoarea nordicei.

Dupa infrangerile surprinzatoare din primele meciuri, Wozniacki si Kvitova au luptat practic pentru a ramane in cursa pentru calificarea in semifinalele competitiei din Singapore.

In ciuda unor probleme la genunchiul piciorului stang, Caroline Wozniacki, invingatoare anul trecut la Turneul Campioanelor, a fost tenismena care a dictat ritmul si a aratat un joc foarte solid.

La ora redactarii stirii, clasamentul in Grupa Alba de la Turneul Campioanelor se prezinta astfel:

1. Karolina Pliskova un meci - o victorie

2. Elina Svitolina un meci - o victorie

---------------------------

3. Caroline Wozniacki doua meciuri - o victorie

4. Petra Kvitova doua meciuri - nicio victorie

In ultimele meciuri ale grupei, Caroline Wozniacki o va intalni pe Elina Svitolina, in timp ce Petra Kvitova va da piept cu Karolina Pliskova.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Caroline Wozniacki si Petra Kvitova, din cadrul Grupei Albe de la Turneul Campioanelor.

Caroline Wozniacki - Petra Kvitova 7-5, 3-6, 6-2

17:01 - GAME, SET SI MECI CAROLINE WOZNIACKI

16:52 - Caro isi face serviciul si mai are nevoie de doar un game pentru a obtine victoria.

16:48 - Un nou break in contul Carolinei Wozniacki, iar daneza are 4-1 in acest set decisiv.

16:34 - Inceput excelent de set pentru Caroline Wozniacki.

16:22 - Un nou break izbutit de Petra Kvitova, iar meciul se va decide in setul decisiv.

16:14 - Break Petra Kvitova, care preia din nou conducerea.

16:08 - Wozniacki trece peste problemele medicale si egaleaza la 3.

INFO: Caroline Wozniacki primeste ingrjiri medicale dupa ce a acuzat dureri la genunchiul piciorului stang.

15:51 - Trei game-uri si trei breakuri in acest set doi.

15:46 - Rebreak reusit de tenismena nordica.

15:41 - Kvitova incepe bine setul secund, cu un break.

15:35 - Caroline Wozniacki izbuteste breakul si castiga actul de debut al meciului cu Kvitova.

15:28 - Wozniacki salveaza o minge de break si face 6-5. Kvitova serveste din nou pentru a ramane in primul set.

15:18 - Kvitova salveaza o minge de set si apoi reuseste rebreakul.

15:14 - Break reusit de Caroline Wozniacki, care va servi pentru castigarea primului set.

15:06 - Echilibrul se mentine, iar cele doua tenismene se afla la egalitate dupa 6 game-uri.

14:59 - Daneza are o minge de break, insa Kvitova rezista si is face serviciul in cele din urma.

14:46 - Wozniacki salveaza doua mingi de break si castiga apoi primul game al meciului.

ora 14:41 - A inceput partida.

INFO: In primele partide din grupa, Caroline Wozniacki a fost invinsa de Karolina Pliskova, in timp ce Petra Kvitova a pierdut confruntarea cu Elina Svitolina.

INFO: In celalalt meci al grupei se intalnesc Elina Svitolina si Karolina Pliskova, dupa terminarea acestei intalniri.

Turneul Campioanelor 2018 se desfasoara in perioada 21-28 octombrie.

Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
Tehnica averii deținute pe firmă. Cîrstoiu are apartamente, un penthouse și bolizi de lux, pe lângă bunurile declarate
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul susținut de PNL și PSD în lupta pentru Primăria Capitalei, deține mai multe bunuri decât cele care apar în declarația de avere, însă acestea sunt...
#Wozniacki Kvitova meci LIVE, #Wozniacki Kvitova Turneul Campioanelor , #Turneul Campioanelor