Gabriela Ruse, invinsa de Caroline Garcia la Nottingham dupa un meci de trei seturi

Vineri, 14 Iunie 2019, ora 23:20
7259 citiri

Gabriela Ruse a parasit turneul de la Nottingham in sferturile de finala.

Sportiva noastra a fost invinsa de Caroline Garcia din Franta (28 WTA), dupa un meci in trei seturi, scor 4-6, 7-6 (3), 6-1.

Jucatoarea in varsta de 21 de ani a castigat primul set, insa Garcia a reusit sa revina dupa ce s-a impus in setul secund la tie-break.

Meciul ar fi trebuit sa inceapa la ora 16:00, pe iarba, dar din cauza ploii a fost mutat din nou in sala si a inceput cu cinci ore intarziere.

Pentru Gabriela Ruse, parcursul de la Nottingham echivaleaza insa cu cea mai buna performanta a carierei in circuitul WTA.

C.S.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...