Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
A   A   A
Planul din spatele deciziei CCR. Inalta Curte trebuie blocata!
Joi, 08 Noiembrie 2018, ora 19:51
Decizia CCR in privinta completurilor de 5 ale ICCJ este nu numai absolut aberanta, dar si de o perversitate fara margini, menita nu doar sa ii rezolve lui Liviu Dragnea o problema punctuala in...
09.11.2018, 11:37 -ghiu1957 :iccj-stat in stat
daca se va bloca , singura vinovata este ....iccj.trebuia sa respecte legea de acum 4 ani si 9 luni ! a mizat pe....republica procurorilor , pe binom , si nu in ulti rand pe ultimii doi presedinti .De asemenea a mizat pe influenta lui kovesi si camarila de la ue ( macovei , preda ...).da justitia este a treia putere in stat , dar o justitie independenta si nu politizata , paralizata de puterea dna-sri .acum ...., platesc.cred ca dna tarcea va gasi solutii sa depaseasca situatia paradoxala creata , de a relua dosarele ultimilor 4 ani si 9luni.toti vinovatii sa plateasca in fata unor dosare reale, cu probe reale , si cu judecatori impartiali . astept .....aceasta minune !mizerie, obligat sa nu folosesc majuscule !
08.11.2018, 10:10 -copilul :@barabula! coruptii vostrii,desi sunt gemenii coruptilor nostrii
sunt mult mai corupti decat ai nostrii,asa ca avem tot dreptul,sa ne bucuram. Taiasca corupaciunea,din Romania,in frunte cu PENALul 69 !!!!
08.11.2018, 11:05 -barabula :@copchile,
cand spui "ai vostri" la ce te referi?
ca eu si familia mea am muncit cinstit, n-am furat si avem cazierul curat. il pot scoate sa ti-l arat.
dar daca te referi la "partide" ca la echipe de fotbal,.... e trist. asta doar la ponata am auzit-o: "ai lor au furat mai mult decat ai nostri"...
doar atat puteti?
08.11.2018, 12:06 -copilul :in ce ma priveste,cand spun ai nostrii,ma refer la
"calul",sau echipa,pe care pariez ! nu simt nimic pentru nime ni ! ....ba simt ceva,pentru tradatorii de tara, scarba ! si nu sunt putzini . dupa ce am realizat,cat am fost de tamp, cand m-am bucurat in 89,nu mai vreau sa repet gresala...
08.11.2018, 09:04 -Gile :Interesant
Dragnea a ajuns un fel de Vasilisc, un imparat al taratoarelor.
08.11.2018, 09:01 -Gile :Si mai simplu
CCR a mafiei PSD a decis: pușcăriașul Dragnea poate să fie judecat de cine vrea el !
08.11.2018, 08:46 -Gile :E simplu
Decizia CCR al mafiei PSD va fi folosita pentru inlaturarea Cristinei Tarcea.
08.11.2018, 08:37 -Gile :Interesant
Stie cineva cand se prescriu faptele lui Dragnea ?
08.11.2018, 08:30 -Puidedac :Nu decizia CCR este aberantă,
dna Ene, aberantă este existența ta pe aceste pămanturi. Țara asta, că-ți convine ție sau nu-ți convine, că-i convine sau nu Siminei Tănăsescu ("duamna" cu cărțile) și a altora cărora li s-au oprit niște robinete sau au fost obligați prin legi să-și plătească dările către stat, chiar și pentru aberațiile care le ies de sub condei, trebuie să intre intr-o normalitate, iar asta nu trebuie să deranjeze pe nimeni. Orice lege cand intră in vigoare, se aplică de la cap/coadă, dacă nu se menționează altfel. Ce tot batem campii cu tot felul de rah/aturi, că era sau nu era de competența CCR. Știu, v-ar fi convenit să fie de competența Siminei sau a Iuliei Tarcea (duamna care lucra cu protocoalele, dar nu ințelege ratiunea pentru care au fost incheiate.). Sunteți penibilă!
08.11.2018, 19:15 -DemonBanal :esti pe linga logica
legea chiar impune cu claritate constituirea
completelor de 5 judecatori la inceputul
fiecarui an,daca n-ar fi fost aceasta precizare,
atunci s-ar fi aplicat imediat.

sintem in cazul "legea dispune altfel".

inceputul anului viitor este 01.01.2019,
legea nu se putea aplica retroactiv
la inceputul lui 2018.

era bine daca te-ai fi sfatuit cu veorica+toni
inainte de a posta enormitati :)
08.11.2018, 08:47 -copilul :toate legile se suspenda,pina la arestarea si condamnarea lu
Dragnea si Tariceanu !!!...haiducii astia,trebe bagati la ocna ca baga romanilor democratia in cap ! auzi ai dreacu,vre a redevente ! Toarasa colonel s-a reprofilat vanator de recom pense !!!
08.11.2018, 09:57 -barabula :eu stau si ma intreb
ce fel de oameni sunteti voi astia care va bucurati de succesele celor care fura, si distrug o tara intreaga dar o si conduc, si scapa nepedepsiti?
caci voi nu negati ca ar fi corupti si im*becili, dar va bucurati ca "ne-au tras-o"
08.11.2018, 08:39 -Gile :Interesant
Puidedrac !
Tu ne dovedesti in fiecare zi ca bautura dauneaza grav gandirii logice !
08.11.2018, 10:21 -Puidedac :@Gile
N-ai ințeles! "Puidedac", nu "puidedrac". Puiuldedrac este cel de pe crac pe care tot iți place să-l molfăi. Nu mă deranjează, imi face plăcere!😂
08.11.2018, 08:25 -Gile :Interesant
Maya Teodoroiu, judecatorul raportor al acestei spete, va fi pe lista pentru Parlamentul European din partea mafiei PSD !
Ea a fost numită la CCR, la propunerea mafiei PSD, in februarie 2014 pe restul de mandat lăsat liber de fostul judecător, urmaritul penal Toni Greblă.
Acum pe bune : va asteptati ca CCR al mafiei PSD sa dea o altfel de decizie ?
08.11.2018, 08:06 -Hastalavista :articol dus cu Sulampahar sau Ce doresc Manelisti
i din Guvern??
Majoritate au comentat exact cu excetia printului Begos de Ferrentary asta sau asta din pahar si nuibussi/marin666/ Curcapoluata cu "tavalitu prin ..."
Cei din CCR fostul PCR nu sunt constituționali merita puși la zid ....cu intenție doresc distrugerea Romaniei!
Comentariu inadecvat
08.11.2018, 09:50 -Hastalavista :Benga de Ferrentariy 08.11.2018, 07:03 ia de AICI
si da si la Clocitoarea de pe zare :)))
Curtea supremă a considerat că masina, telefonul sau rochiile pentru sotie primite de la finul său sunt cadouri intre rude, nu răsplată pentru vreo interventie.
Judecătorii explică de ce l-au achitat pe Toni Greblă: A fost cumetrie, nu coruptie lucru normal la Maneliști ...Lege este pentru alti dar nu pentru RRomi!
dar tu si Clocitoarea ști foarte bine...de ce iți explic?? :))))
CCR a decis pentru -incă -Minoritatea Manelista Sudista!
08.11.2018, 08:00 -copilul :@angel9913 !..Xanaxul este pentru revigorarea masei musculare,la cap
????
08.11.2018, 09:46 -valll :TOTUSI...
E clar ca totul ce face ca sa-i salveze pe Dragnea si pe alti jefuitori ai banului public de cuvenita pedeapsa.
E clar ca CCR isi incalca isi atributiile, ca si-a tradat rangul si menirea, ca este un prestator de servicii pentru puterea mafiota.
TOTUSI, acea lege din 2004 a existat! De ce in 2014 s-a luat o decizie care o incalca? De ce nu a sesizat nimeni aceasta neregula si Justitia a functionat gresit?
Ca acum CCR desfiinteaza acea Hotarare prin alt abuz, ca Dancila o contesta exact acum cand il doare pe Dragnea, e grav. Dar e grav si ca eroarea a existat acolo unde nu trebuia sa existe, unde totul trebuia sa fie perfect, ca acum se profita de ea.
Acum, unii magistrati demni de respect trag acum ponoasele si, abuzand de putere, si niste penali incarca sa distruga Justitia si tara. Dar la fel de grav, daca nu si mai grav, este ca ani de-a randul Justitia nu a fost chiar ce trebuia sa fie, cu consecinte devastatoare pentru tara.
Sa speram ca tot raul va fi spre bine. Ca Justitia se va trezi, se va analiza corect pe sine si ca va deveni ce trebuia sa fie dintotdeauna.
08.11.2018, 09:43 -Hastalavista :Printul din Ferrentari @08.11.2018, 07:03
Grebla este unul de al tău ? tot curat ca si "curati" Pensulei/pilulei???
Eu am vazut cum a blocatparcare cu masinuta lui Mercedes si a dat un raspuns pe RRomaniza Sudista!
"daarrr saaa maa scuzatiii ca n-am vazut" dar asa este cum spui TU Grebla este "ne vinovat" poate a lui Topor sau Salam sunt vinovati:))))
Mare Rrom a ajuns GREBLA!!!!
08.11.2018, 21:05 -Pensula :gata, am aflat: esti mama lui Bula! felicitari si
la mai mare, data viitoare sa faci gemeni... doua Bule!
Conflictul era pe alegerea celor 5, Dogioaica, in inteligenta ei, vrea sa extinda cauza, sa scape toti...
08.11.2018, 19:56 -DUTTY :Ce mai este nou pe la Volks Gruppe genosse hasta?!
Du bist eine groBe scheisse genosse Hasta!!!!
08.11.2018, 01:34 -MosGerila :Orice ar obtine sau nu Dragnea, el ramane un CONDAMNAT PENAL
care se pregateste pentru urmatorul proces penal, unde a fost deja condamnat la 3 ani si jumatate CU EXECUTARE! Ca va fi un nou complet de judecatori, asta nu schimba cu nimic caracterul penal si gravitatea faptelor acestui criminal mafiot si corupt!

Dura Lex, Sed Lex stirbule!
08.11.2018, 00:18 -Cucucorapshan :Vezi cate probleme creaza nerespectarea legii de catre Tarcea?
Acum vor trebui rejudecate sute de procese! Si chiar Dragnea poate cere rejudecarea dosarului Referendumul.
08.11.2018, 02:28 -ORCA :Doamna Ene, imi datorati o noua tastatura.
Citind articolul dumneavoastra, m-am infuriat peste masura si i-am tras doi pumni la tastatura de i-au sarit vreo 15 taste/litere. Acum scriu fara litere, apasind direct pe contacte. Bun articol. Tot inainte..
08.11.2018, 06:50 -angel9913 :Iste.rii de toamna pe forumul de doi bani tzinut..
.. de tanti IED da' din banii lu' Soros, pt. romanii fara ocupatzie... :)

Stii ca pt. nervi ca ai tai s-a inventat Xanax-ul, da ?
Comentariu inadecvat
08.11.2018, 03:49 -Sulampahar :Ce tot iniainte mandrii pionieri domnule?
Cu "tot inainte" astia iau bataie de 2 ani in serie, din toate directiile, nu preaza nimic....am auns sa o vedem si pe asta: i-a facut pana si dancila !
08.11.2018, 00:44 -Bgan :Pai Dragnea deja va cere rejudecarea
Sunt vreo suta de persoane care vor cere rejudecarea. După ce termina cu aleșii ăștia se schimba iar legea. No more rejudecare.
08.11.2018, 08:15 -printul :Ce vorbești ...
Jale mare, in completul de 5 nu mai poate fi numit "șef" o persoană agreată de sistem care să incline balanța! Doamne cat tupeu ..., acest sistem a fost introdus de către .... Stanciu!
08.11.2018, 08:04 -copilul :judecatorii care vor da solutii "comandate" vor
suporta consecintele,din buzunarul propriu....!...statul roman va fi degrevat de a mai plati penalizari la cedo....!
08.11.2018, 03:45 -Sulampahar :Bgane, inteleg supararea si jalea care v-a apucat.
Stii de ce?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. Bre, nu v-a batut vreun alt intelectual sau unul hasait prin toate...Bre, v-a batut Dancila !!!!
Umilinta mai mare nici ca se exista!
In aroganta voastra, ati lut-o la suturi, ati ras de ea, v-ti batut joc de ea, si pana si asta v-a facut si v-a impletit, ona pe fata, una pe dos!
D-aia nu va mai reveniti....
08.11.2018, 00:33 -hello :Exact pentru asta au dat aceasta decizie incorecta slugoii din
ccr ai mafiei psd-iste !