Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
A   A   A
A murit tanarul ars din Neamt, care fusese transferat in Belgia. Astazi implinea 28 de ani UPDATE Pintea nu considera ca e un esec al sistemului
Joi, 08 Noiembrie 2018, ora 20:34
Alexandru Gabriel, tanarul ars in explozia din Piatra Neamt, transferat saptamana trecuta la un spital din Belgia, a murit joi. Astazi implinea 28 de ani, informeaza Digi24. Luni, cand a avut...
09.11.2018, 08:11 -Gile :Interesant
Mafiotii PSD nu au timp de educatie sau de sanatate !
Pe ei ii preocupa numai justitia !
08.11.2018, 21:41 -Hamurabi :D-zeu sa-l ierte.
A fost intr-un loc nepotrivit intr-un moment nepotrivit.Daca evenimentul se intampla in Belgia,in cladirea vecina cu spitalul,sfarsea tot asa dar nu stia nimeni de el.In Romania este o problema si daca te bagi dezbracat in urzici de buna voie,ca ar trebui sa fie fiecare om cu Smurdul dupa el.
Ca sa ai spitale ca in vest trebuie in primul rand asa MUNCESTI tu contribuabil ca in vest;nu doar sa faci ca cioara in par.Eu din salariul brut iau in numerar doar 56 procente din salariu cuvenit.Restul merge la spitale,invatamant,sosele,etc.
Cate spitale se puteau moderniza doar din parangheliile securistilor,ultima a fost a lui Vlase,pe banii vostri.Numai mancare ingurgitata de invitatii securistului,salariul chelnerilor si curentul electric facea mai mult decat factura pentru ingrijirea a 10 mai arsi.
08.11.2018, 23:23 -corleone :hamu
De acord cu ce ai spus.
Dar, "din salariul brut" - m-ai facut sa crap de invidie, uite am dat si cu tastatura de masa - ce job ai mai nene, cand stai toata ziua pe ziare? Zi-mi si mie, ca-mi schimb mintenas jobul.
09.11.2018, 01:54 -Hamurabi :Adica eu lucrez undeva unde kolhoznicii
nu o sa inteleaga niciodata.Lucrez pentru MINE in nume propriu,ca zeci de milioane de nord americani,si dupa ce platim toate taxele,ni se impoziteaza venitul BRUT cum ti-am spus mai sus.Daca lucrezi cum lucreaza copii mei la stat ti se intampla acelasi lucru.Intreaba un medic nord american cat castiga anual si cati bani ii intra efectiv in cont.E undeva tot ca mine la procentaj.Eu am crezut ca sunt in kolhoz si mi-am cumparat o masina si am bagat-o in cheltuieli,ca romanul cu elicopter.5.000 de dolari am platit urgent ca amenda fiscala.Plus penalitati de inca cateva mii de dolari ca diminuasem veniturile.
Dupa ce ca sunteti prapaditii planetei nici nu vreti sa invatati nimic.Voi credeti ca furnicile sau albinele isi pun intrebari ca voi cand traiesc in musuroi sau stup.
Primul meu contact frontal cu America a fost cand m-am dus sa-mi inchiriez un camion sa-mi duc mobila cumparata.Habar nu aveam ca ti-o livreaza acasa.Cetateanul respectiv mi-a dat cheile si jumate de ora am asteptat...SOFERUL.A venit pakistanezul si mi-a zis scurt,stai pe banii tai ca sofer esti TU.
N-ati invatat absolut nimic din lumea civilizata dar vreti autostrazi si spitale cu gagici daca se poate.
08.11.2018, 23:07 -Cronos :daca-ti da salarii ca in vest ptr 4-5 ore de munca trebuie sa
fii cretinut sa muncesti mai mult!

In spitalele din vest la ora 18 h e plin de medici!! In Ro, la ora 17-18 sunt doar cateva infirmire si gandacii pe langa pacienti . Medicii presteaza fie in clinicile private fie in cabinetele lor..... caci vorba aia salariul mere bine.
08.11.2018, 19:55 -Cronos :Dumnezeu sa-l ierte!
Ministerul sanatatii a avut bani doar de salarii! Pentru sanatate n-au mai ramas bani!
08.11.2018, 21:28 -gigicu :doar nu
vroiai sa ia de la pensiile speciale, nu?
De unde sa manance si gura lu Ciorbea & Co o paine de cateva zeci de mii pe luna?

Ce tara!....:((
Dumnezeu sa-l odihneasca....inca unul care s-a dus pentru ca altii sa se imbuibe si sa faca gusa si ceafa de pork.

Cu pr0cii
Tot inainte!
08.11.2018, 19:34 -Doresc disparitia PSD :Cine este vinovat de explozia blocului din P.Neamt ?
Cand e statul de vina nu se sufla o vorba despre cauza si vinovat.
08.11.2018, 19:31 -Hastalavista :"Romania nu-si achitase facturile "
Nu sunt bani pentru cetățeanul de rand!
Fi-rea face cadouri concedii all inclusiv in Grecia.... zeci de milioane la catedrala Mintuiri neamului BOR-ist si manelist...si... si ...si...sunt bani!
Numai Procesele si Recursurile Porkarului penal cat a costa!!
Nu sunt bani....Votați Psd-isti ca va omoară cu zile!1
08.11.2018, 19:11 -Fuck-Du :Romania a ramas o tara pustie cu politicieni criminali
Au trimis tinarul de 28 ani in Belgia pt a scapa de responsabilitati cum spuneau cei de la Spitalul Charleroi din Belgia "s-au spalat pe maini "
Romania va ajunga sa-si extermine poporul prin politicienii si politica dusa
Presedintele Romaniei ce face ??? vise placute d-le Presedinte
08.11.2018, 19:09 -ueDragnea :Dumnezeu sa te odihneasca in pace Alexandru Gabriel
Politicienii nostri isi fac vile cu 4 etaje, case mastodontice, fara a-si putea justifica 10% din proprietatile detinute, dar pt poporul asta care a cotizat sa aiba ei aceste minunatii, nu se poate sa adauge cateva paturi pt marii arsi.
Cerem atat de mult?! R U S I N E GUVERNANTILOR DE *** O
08.11.2018, 18:55 -MosGerila :Dumnezeu sa-l odihneasca si sa dea curaj familiei acestui tanar +++
A murit inca un roman.
08.11.2018, 18:30 -cantalup :Fie-i
țărana ușoară! Ică o victimă a nesimțirii criminale, de sorginte pzdistă, care conduce Sănătatea.
08.11.2018, 18:09 -PlatonV :Revoltator
Dumnezeu sa-l aiba in paza Sa...
Banuiesc ca nimeni nu va plati, desi sunt atat de multi vinovati...
08.11.2018, 23:29 -Kogaion78 :......da......da' l-a plins viperra aia bisturiara de la.....
......secu-sanatate-psd!.......asa ca.......oleeeee!.......
08.11.2018, 19:41 -Semnat :Revoltator
dar mergem in continuare ca boii in jug. Asta in timp ce ei tocmai au facut justitia praf ca sa- poata scapa cu buzunarele pline si eticheta de "nevinovati" ba chiar victime. Romanii au ales calea de a scapa de ei:lasa Romania in urma si isi vad de viata lor prin alte locuri cat mai indepartate.. Adica exact ce vor actualii guvernanti. Cand au conturile pline prin strainataturi (si prin tara), la ce le-ar pasa ca tara se goleste? Mai bine. Raman cei mai usor de stapanit ca ei sa-si vada de treburi nestingheriti.Pana la viitoarele alegeri, n-o sa mai ramana nimic de tara asta.. Daci cu fiecare nenorocire ne limitam in a spune" revoltator" si cam atat. Revoltator ce-au facut in august, revoltator ce-a fost la colectiv si ce fac in general in sanatate, reoltator ca vor sa scoala din scoli generatii de retardati, revoltator ce fac cu justitia, revoltator ca le fac "noaptea ca hotii sau mai nou pe lumina, ca au prins curaj, revoltator ca fura in continuare, ca ne mint in fata ca pe niste idioti ce suntem, revoltator ca nu stim cine-a tras in noi sau cine ne-a batut la mineriada sau daca a fost sau nu o revolutie si lista poate continua...E un termen foarte des folosit, se pare. Acum vin si zic: "Da! Si?????"
Versiuni: mobil / Web
Contact  |  Ajutor
Termeni si conditii  |