Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
< Inapoi la stire
A   A   A
650 de puscariasi scapati la marea eliberare decisa de Toader au revenit dupa gratii. Aproape 200 au comis noi infractiuni cu violenta
Sambata, 12 Ianuarie 2019, ora 09:41
Vicepresedintele PNL, Florin Roman, atrage atentia ca 649 dintre infractorii liberati mai devreme in baza legii regimului compensatoriu (adoptata la initiativa lui Tudorel Toader) au recidivat, din...
12.01.2019, 10:26 - :De ce nu este tras la raspundere Negosul?? 👃👃👃
O zi buna 🙏🙏🙏
12.01.2019, 10:49 -romann :Fac ce vor
E decizie politica!
Si daca vand tara nu plătesc nimic! Sunt legitimi!
Raspund politic la alegeri electoratului!
12.01.2019, 14:11 -Reformistul :Corect !
Intr-adevar, ar trebui sa raspunda penal toti cei care i-au sustinut si votat pe infractorii astia.
Din cauza unor trogloditi, asistati social si bugetari puturosi, sufera o tara intreaga.
PSD-ALDE-UDMR = grup infractional penal!
12.01.2019, 09:07 -topor :Zau?
Cel care a scris articolul e cel putin prost informat, daca nu chiar ticalos. Eliberarea nu a fost hotarata de Toader, ci de ciolos, el fiind obligat de lege sa o aplice. De ciolos de ce nu se spune nimic? El e "autorul" magariei!
12.01.2019, 10:40 -arcadia :ba soros e de vina, nene
cozile de topor știu de ce.
13.01.2019, 09:31 -topor :Stii tu ceva...
nu-i asa?
11.01.2019, 15:39 -Te-o :"tudorica fa ceva"si ceilalti ,trebuie urmariti penal pt.favorizarea
infractorilor!!!!
Unde sunt avocatii drepturilor la siguranta a cetatenilor?
Formati o asociere a celor lezati de recidivisti si urmariti penal pe cei vinovati de "eliberari"!
Unde este "opozitia"?
Aveti motive oferite "pe tava" de mafia dragnista sa-i urmariti penal!Teo
11.01.2019, 14:18 -PlatonV :Tudorele, demisia daca mai ai onoare
Statistica ne arata cu cata incompetenta s-a savarsit o mare nedreptate poporului roman de catre "marele“ (zice el) Tudorel. Ce intelegem de aici? Ca "marele“ Tudorel a dat drumul din puscarii unora care nu aveau nicio sansa in afara gratiilor, deaorece nu posedam un program solid de reintegrare (dar ce solid, noi nu avem niciunul, de niciun fel), mai intelegem ca a pus securitatea populatiei intr-un pericol extrem (nu ca i-ar pasa), iata, prin alte talharii,crime, violuri, omoruri etc., ceva ce ar fi putut fi evitat. Mai intelegem ca acest "mare“ patriot, face "ceva“ pe poporul roman (patriotism de gargara), il intereseaza doar bani, pozitie inalta, influenta, scaparea lui Dragnea si instalarea unor noi slugi in pozitii cheie (vezi Florea la DNA), ingenuncherea justitiei si controlul acesteia, inlaturarea tuturor incomozilor. Parerea mea, trebuia inlaturat de mult de la ministerul justitiei, este incompetent, tupeist si mic, mic de tot. Onoare nu are, totusi, Tudorele demisia!!! Hai pa!
12.01.2019, 20:18 -KPK1 :PlatonV.
Demisia caci despre onoare nu cred ca are!.
Si demisia ar fi ceva bland.Sa se duca sa tina companie celor pe care i-a eliberat si-i iubeste asa de mult.
12.01.2019, 10:43 -arcadia :nu există onoare la dorel
dacă dorel avea măcar 1% atunci demisiona de mult timp. dar "onoarea" lui dorel dă cu minus!
11.01.2019, 14:10 -tata :Pai ce sa
Faca si ei,afara e frig,parca e mai bine la caldura,3 mese pe zi...si daca tot au iesit,au facut,ce stiau mai bine...
11.01.2019, 21:35 -amerikaine :Adevarul
Marea problema e ca puscariasii eliberati vor intra inapoi la parnaie din cauza propriilor vicii, dar politicienii nostri puscariabili denumiti si hoti de lux nu vor mai intra deloc chiar daca viciile lor sunt aceleasi cu ale hotilor de rand . De ce poporul asta de milogi cersetori permit asa ceva ?
11.01.2019, 15:11 -kid :188 crime ,violuri si talharii !
Arestati bubosul & guzganul cu dintii galbejiti protejat de clanuri interlope !
12.01.2019, 12:36 -marin123 :Kid,pentru cele 188 de crime va trebui sa raspunda
penal Tudorel Toader.Pentru aceasta Societatea Civila ar trebui sa se adreseze ONU pentru a solicita pedepsirea penala a acestui individ, un mare iubitor de infractori violenti pe care ii trimit in casele romanilor, invocand Legea Regimului Compensatoriu.Shalom
12.01.2019, 10:39 -arcadia :puscariasii fac legile in România
cine sa-i aresteze? romanii se complac in omnicoruptie.
Versiuni: mobil  /  Web
Contact  |  Ajutor
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor