Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
< Inapoi la stire
A   A   A
64% din apelurile la 112 nu sunt urgente. Un bucurestean a sunat de 21.000 de ori
Luni, 11 Februarie 2019, ora 12:45
Numarul unic de urgenta 112 a fost apelat, in 2018, de 12.735.836 milioane de ori, dar mai putin de jumatate au fost urgente reale. 63% dintre apelurile non-urgente au fost facute din greseala, din...
11.02.2019, 17:08 - :e doar parerea mea,cum sa-ti spun user,sau luzar ?!
adica in alte tari cum este ?! cat despre viata mea...m-am ratat de cand toti prietenii si colegii au plecat afara,prin 90,dar eu am ramas ca aveam mama bolnava ! se la vi !
11.02.2019, 13:07 -Flying_Dutchman :Intr-o tara bananiera orice maimuta suna la 112 atunci cand vrea
muschii ei,pentru orisi ce kcackat.
Iar intr-o tara civilizata,acest lucru se pedepseste cu amenda de la Euro.50-150.
In timp ce maimuta din tara bananiera ocupa linia telefonica ptr orice ckakat,in acel moment putea fi salvata viata unui om,ca despre acest lucru este vorb si din acest motiv este acest nr de tel pentru urgente vitale atunci cand vista unei perdoae este pusa in pericol: accidente rutiere,incendii,sau atacuri criminale.
Nu maimutele sunt de vina,de vina sunt urangutanii de la Guvern care nu explica si impun acele amenzi usuratoare sa veti cum se linisttesc maimutele...
11.02.2019, 13:35 - :intr-o tara nebananiera serviciul de telefonie pt situatii de
urgenta se afla in cadrul ministerului de interne,nu la serviciile speciale !!! pe cine deserveste ?! ambulanta,politia si isu,deci 2 din 3 apartin ministerului de interne !!! maine se face transerul,oamenii si tehnica raman pe loc,dar conducerea e asigurata de ministerul de interne !!! de ce nu se trece la normal ? pt ca romnia e de fapt 2...una votata si una numita !
11.02.2019, 13:56 -iuzar :...
Un comentariu inutil, la fel ca si viata ta...
Versiuni: mobil  /  Web
Contact  |  Ajutor
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor