Steaua, meci intrerupt in Antalya dupa ce Lacatus a intrat pe teren

Marti, 12 Februarie 2019, ora 19:42
6747 citiri

Al doilea meci amical disputat de Steaua in stagiul de pregatire din Antalya a fost oprit de arbitru in minutul 68, dupa ce Marius Lacatus a intrat in teren.

Tehnicianul "ros-albastrilor" a reactionat nervos dupa ce unul dintre elevii a fost faultat dur de un adversar, iar "centralul" a lasat jocul sa continue.

"Al doilea amical al echipei de fotbal a CSA Steaua Bucuresti in cantonamentul din Antalya, disputat in aceasta dupa-amiaza, impotriva formatiei turce de liga a III-a Cekmekoy nu a avut un final la fel de fericit ca si primul. Meciul a fost intrerupt in minutul 68, la scorul de 1-1!

In minutul amintit mai sus, jucatorul ros-albastru Lucas a suferit o intrare grosolana din partea unui adversar, dar faultul a ramas nesanctionat de catre arbitrul intalnirii. In acel moment, tehnicianul ros-albastrilor, Marius Lacatus, a intrat pe teren, a contestat decizia, iar pe fondul tensiunii create arbitrul a decis intreruperea partidei la scorul de 1-1", se arata in comunicatul celor de la Steaua.

In plus, stelistii acuza ca golul turcilor a fost inscris dintr-un penalti acordat foarte usor.

Steaua a inceput excelent stagiul de pregatire din Antalya, duminica, in primul meci amical, invingand gruparea rusa Tom Tomsk.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Steaua amical Antalya, #Steaua scandal Turcia, #Steaua Lacatus scandal , #Marius Lacatus