Steaua, meci intrerupt in Antalya dupa ce Lacatus a intrat pe teren

Marti, 12 Februarie 2019, ora 19:42
6747 citiri

Al doilea meci amical disputat de Steaua in stagiul de pregatire din Antalya a fost oprit de arbitru in minutul 68, dupa ce Marius Lacatus a intrat in teren.

Tehnicianul "ros-albastrilor" a reactionat nervos dupa ce unul dintre elevii a fost faultat dur de un adversar, iar "centralul" a lasat jocul sa continue.

"Al doilea amical al echipei de fotbal a CSA Steaua Bucuresti in cantonamentul din Antalya, disputat in aceasta dupa-amiaza, impotriva formatiei turce de liga a III-a Cekmekoy nu a avut un final la fel de fericit ca si primul. Meciul a fost intrerupt in minutul 68, la scorul de 1-1!

In minutul amintit mai sus, jucatorul ros-albastru Lucas a suferit o intrare grosolana din partea unui adversar, dar faultul a ramas nesanctionat de catre arbitrul intalnirii. In acel moment, tehnicianul ros-albastrilor, Marius Lacatus, a intrat pe teren, a contestat decizia, iar pe fondul tensiunii create arbitrul a decis intreruperea partidei la scorul de 1-1", se arata in comunicatul celor de la Steaua.

In plus, stelistii acuza ca golul turcilor a fost inscris dintr-un penalti acordat foarte usor.

Steaua a inceput excelent stagiul de pregatire din Antalya, duminica, in primul meci amical, invingand gruparea rusa Tom Tomsk.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Steaua amical Antalya, #Steaua scandal Turcia, #Steaua Lacatus scandal , #Marius Lacatus