Sorana Cirstea se califica in sferturi la Linz dupa un meci dramatic

Vineri, 13 Octombrie 2017, ora 00:00
6587 citiri

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Linz dupa un meci dramatic cu Natalia Vikhlyantseva.

Romanca s-a impus in doua seturi, scor 7-6 (14), 6-4, dupa doua ore si 11 minute de joc.

Cel mai important moment al partidei a fost tiebreak-ul primului set, adjudecat de Sorana cu 16-14 dupa mai bine de 20 de minute!

In sferturile de finala, sportiva noastra o va intalni pe principala favorita de la Linz, Magdalena Rybarikova. Aceasta a invins-o joi pe Carina Witthoeft cu scorul de 7-6 (4), 6-3.

Calificarea in sferturi ii aduce romancei 60 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 6.200 de dolari.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#Sorana Cirstea victorie Linz, #Sorana Cirstea tiebreak Linz, #Sorana Cirstea tenis rezultate , #WTA