Sorana Cirstea a fost eliminata la Eastbourne dupa o partida dramatica

Duminica, 24 Iunie 2018, ora 15:42
4394 citiri

Tenismena din Romania Sorana Cirstea a fost eliminata in primul tur al turneului WTA de la Eastbourne, disputat pe iarba, in Anglia, dupa o disputa cu Anastasia Pavlyuchenkova din Rusia.

Partida a fost una lunga, de uzura, iar scorul final a fost 6-2, 5-7, 4-6, dupa 2 ore si 23 de minute de joc.

Sorana Cirstea a dominat primul set, care s-a terminat 6-2 in doar 30 de minute, abordand partida cu mult curaj si bifand multe lovituri castigatoare.

Partida s-a complicat in setul secund, unul castigat in extremis de sportiva din Rusia, locul 28 in lume. Romanca nascuta la Targoviste a condus cu 5-4 in acest set secund, dar nu a putut inchide mansa.

Cirstea (49 WTA) e eliminata in primul tur la Eastbourne, dupa ce pierde un set decisiv in care la 4-5 a avut sanse de break, salvand chiar cateva mingi de meci la rand ale rusoaicei.

Tot duminica va evolua in primul tur la Eastbourne pe iarba si Irina Begu, in fata Camilei Giorgi din Italia.

Reamintim ca Simona Halep ar fi trebuit sa fie si ea la turneul WTA din Marea Britanie, dar din cauza unor dureri la tendonul lui Ahile, a trebuit sa renunte pentru a fi 100 la suta fizic la Wimbledon.

Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
#Sorana Cirstea esec prim tur Eastbourne, #Sorana Cirstea pierde cu Pavlyunchenkova iarba , #stiri Sorana Cirstea