Simona Halep si-a aflat posibila adversara din semifinale la Rogers Cup

Vineri, 10 August 2018, ora 20:39
14584 citiri

Cunoastem numele primei semifinaliste de la Rogers Cup si, totodata, posibila adversara a Simonei Halep.

Daca o va invinge in sferturile de finala pe Caroline Garcia, tenismena noastra va da piept in semifinale cu australianca Ashleigh Barty.

Favorita numarul 15 de la Montreal a invins-o categoric in sferturile de finala pe olandeza Kiki Bertens, scor 6-3, 6-1.

Ar fi prima intalnire directa intre Simona Halep si Ashleigh Barty.

Pana atunci, insa, Simona Halep are o misiune dificila cu Caroline Garcia, intr-o partida programata sa se joace in noaptea de vineri spre sambata, de la ora 1:30, in direct pe site-ul Ziare.com.

Semifinalele de la Rogers Cup 2018 vor avea loc sambata seara.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#Simona Halep posibila adversara, #Simona Halep Rogers Cup , #stiri Simona Halep