Simona Halep, laudata de urmatoarea adversara: "E o campioana!"

Joi, 21 Februarie 2019, ora 09:12
6179 citiri

Urmatoarea adversa a Simonei Halep de la Dubai, elvetianca Belinda Bencici, are numai cuvinte de lauda pentru sportiva noastra.

Bencici spune ca Simona este o campioana si ca este constienta de faptul ca o asteapta un duel foarte dificil.

"Simona este o campioana si este evident ca joaca foarte diferit de Sabalenka (adversara invinsa de Bencici in optimi - n.red.) . Voi urmari cateva meciuri de-ale Simonei, insa acum vreau doar sa ma bucur de calificare. Nu am presiune in fata niciunui adversar. Ma bucur de aceste situatii", a spus Bencici intr-o conferinta de presa.

Belinda Bencici si Simona Halep se vor duela in sferturile de finala ale turneului de la Dubai joi dupa-amiaza, in direct pe Ziare.com.

Partida va incepe la ora 17:00, ora Romaniei.

Bencici s-a calificat in sferturi dupa ce a trecut cu mari emotii de Aryna Sabalenka la capatul unei partide in care a salvat sase mingi de meci, scorul final fiind 6-4, 2-6, 7-6 (7).

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Bencic Halep Dubai, #Halep adversara Dubai, #Halep meci program Dubai , #stiri Simona Halep