Simona Halep, laudata de urmatoarea adversara: "E o campioana!"

Joi, 21 Februarie 2019, ora 09:12
6179 citiri

Urmatoarea adversa a Simonei Halep de la Dubai, elvetianca Belinda Bencici, are numai cuvinte de lauda pentru sportiva noastra.

Bencici spune ca Simona este o campioana si ca este constienta de faptul ca o asteapta un duel foarte dificil.

"Simona este o campioana si este evident ca joaca foarte diferit de Sabalenka (adversara invinsa de Bencici in optimi - n.red.) . Voi urmari cateva meciuri de-ale Simonei, insa acum vreau doar sa ma bucur de calificare. Nu am presiune in fata niciunui adversar. Ma bucur de aceste situatii", a spus Bencici intr-o conferinta de presa.

Belinda Bencici si Simona Halep se vor duela in sferturile de finala ale turneului de la Dubai joi dupa-amiaza, in direct pe Ziare.com.

Partida va incepe la ora 17:00, ora Romaniei.

Bencici s-a calificat in sferturi dupa ce a trecut cu mari emotii de Aryna Sabalenka la capatul unei partide in care a salvat sase mingi de meci, scorul final fiind 6-4, 2-6, 7-6 (7).

Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
#Bencic Halep Dubai, #Halep adversara Dubai, #Halep meci program Dubai , #stiri Simona Halep